REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design. Wymieniać można długo...

Zgodnie z oczekiwaniami, Apple zaprezentował dzisiaj nowy tablet oraz rysik. iPad Pro 2018 dostępny będzie w dwóch rozmiarach i dostanie nowe akcesorium w postaci Apple Pencil 2.

30.10.2018
16:23
iPad Pro (2018) z Face ID oficjalnie. Nowy tablet, nowe rozdanie
REKLAMA
REKLAMA

Tim Cook zaczął swoje wystąpienie od pochwalenia się, że sprzedaż tabletów iPad jest większa niż wielu producentów laptopów. Powiedział też, że iPad to teraz najpopularniejszy komputer świata. Chyba się już tu zapędził, bo publiczność… przestała bić brawo.

Później dostał jednak ogromne owacje, gdy na scenie pojawiły się nowe produkty. Są nimi dwa tablety iPad Pro 2018 wyposażone w tzw. Liquid Retina Display. Mają zaokrąglone rogi obudowy, zaokrąglone rogi ekranu i cienkie ramki. Z obudowy pozbyto się przycisku Home na Face ID znanego z iPhone’ów.

Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design class="wp-image-830849" title="Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design"

iPad Pro 2018 - dwa rozmiary i Face ID.

Nowy tablet w podstawowej wersji ma taką samą wielkość co iPad Pro 10,5, ale większy wyświetlacz o przekątnej długości 11 cali. Drugi model nadal ma 12,9-calowy wyświetlacz, ale zamknięty został w mniejszej i cieńszej obudowie. Apple porównał swój większy tablet do zwykłej kartki papieru.

Ze względu na pozbycie się przycisku Home, zmieni się sposób obsługi iPada. Klienci posiadający poprzednie modele mogli się jednak już o tym przekonać. iOS 12 od początku wspiera na tabletach marki Apple gesty znane z iPhone’ów bez Touch ID, ale iPad Pro 2018 ma tzw. Home Indicator na ekranie.

Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design class="wp-image-830852" title="Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design"

Face ID w tablecie iPad Pro pozwoli na odblokowanie urządzenia niezależnie od tego, z której strony użytkownik będzie na niego patrzeć. Z prezentacji wynika, że będzie można umieścić go przed sobą do góry nogami, a system rozpoznawania twarzy i tak sobie poradzi.

Nowy tablet, nowy procesor.

Nowe tablety marki Apple wyposażone są w procesor Apple A12X Bionic. To usprawniona jednostka z nowych iPhone’ów XS, XS Max i XR wykonana w 7-nanometrowym procesie technologicznych. Wyposażony został w 8 rdzeni CPU (4 szybkie, 4 energooszczędne).

Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design class="wp-image-830867" title="Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design"

Apple chwali się, że zaprojektował to urządzenie z myślą o rzeczywistości poszerzonej oraz aplikacjach takich jak Procreate, AutoCAD i nie tylko. Apple chwali się też możliwościami w zakresie mobilnych gier.

Pojawił się też nowy Apple Pencil rysik z przyciskiem.

Dwukrotnie tapnięcie zmienia tryb rysowania. Stylus przyczepia się też teraz magnetycznie do obudowy. Apple Pencil nowej generacji będzie przy tym ładowany bezprzewodowo.

Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design class="wp-image-830873" title="Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design"

W sprzedaży pojawi się też nowa klawiatura Smart Keyboard Folio, która łączy się za pomocą magnesu i nie wymaga ładowania. Pełni też funkcję etui, które chroni tablet z obu stron.

ipad pro 2018 class="wp-image-830876" title="Oto iPad Pro z Face ID. Nowy tablet, nowy rysik, nowy design"

W obudowie znalazł się również port USB-C zamiast portu Lightning. Dzięki temu będzie można… ładować iPhone’a z iPada jak z powerbanka. Oprócz tego port pozwoli na łączenie się z zewnętrznymi wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości.

iPad Pro 2018 - ceny

REKLAMA

Urządzenia będą dostępne w czterech wersjach różniących się pojemnością: 64 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. W ofercie zostaje też starszy iPad 10,5. Sprzedawany będzie w cenie od 649 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA