REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda odpowiedź Google'a na iPada Pro. Pixel Slate - tablet z Chrome OS

Na samych telefonach Pixel świat się nie kończy. Google właśnie zaprezentował zaprojektowany przez siebie hybrydowy tablet. Wśród zalet jedna, którą do tej pory Chromebooki nie mogły się pochwalić.

09.10.2018
17:55
Pixel Slate - tablet z Chrome OS
REKLAMA
REKLAMA

Czekaliście na porządny tablet hybrydowy, który jest pięknie zintegrowany z resztą używanych przez was usług Google? Prawdopodobnie się doczekaliście, bowiem właśnie na taki sprzęt zapowiada się pracujący pod kontrolą Chrome OS tablet Pixel Slate. Stanowi on w naszej interpretacji bezpośrednią konkurencję dla tabletów Surface Pro i iPad Pro.

Pixel Slate - tablet z Chrome OS class="wp-image-818063"

Najważniejszą częścią tabletu wydaje się jego wyświetlacz. A ten w Pixel Slate oferuje obraz w rozdzielczości 3000 x 2000 (293 ppi), a więc będzie on nie tylko ostry i wyraźny, ale również w bardzo wygodnych dla tego rodzaju urządzenia proporcjach. Google zapewnia, że ma być doskonałej jakości.

 class="wp-image-817883"

Całość uzupełniają dwa głośniki (stereo) skierowane w stronę użytkownika. Za ich brzmienie odpowiada algorytm opracowany specjalnie z myślą o tym urządzeniu. W tablecie znajdziemy też dwa aparaty 8-megapikselowe: z przodu i z tyłu, z czego ten przedni zawiera szerokokątny obiektyw.

Czego zabraknie? Przede wszystkim audio jacka.

Może to nie najważniejsza z cech tabletu, ale Google wydaje się jeszcze agresywniej wymuszać na konsumentach porzucenie starych słuchawek i głośników na rzecz nowszych urządzeń, polegających na łączności bezprzewodowej lub złączu USB-C.

Pixel Slate - tablet z Chrome OS class="wp-image-818072"

Tablet oczywiście pozostaje urządzeniem konwertowalnym. Podobnie jak w przypadku Surface’a Pro, również i do niego można podłączyć klawiaturę z gładzikiem, dzięki której urządzenie można ustawić w pozycji laptopowej, z możliwością regulacji nachylenia ekranu.

A Pixel Slate to będzie potężny sprzęt. Jest też pewna nowość.

Aplikacje webowe, dedykowane Chrome OS rozszerzenia i aplikacje ze środowiska Android i dla Linuksa – które będą zgodne z tym urządzeniem – będą miały do dyspozycji procesor Core i7 i nawet 16 GB RAM. Co więcej, będzie to pierwsze urządzenie z Chrome OS z zainstalowanym czytnikiem linii papilarnych - wbudowanym w włącznik zasilania tabletu. Dodatkowe bezpieczeństwo ma zapewniać układ scalony Titan. W jaki sposób? Czekamy na szczegółowe informacje od Google'a.

REKLAMA
 class="wp-image-817916"

Najtańsza wersja Pixel Slate będzie kosztować 600 dol. Klawiatura jest sprzedawana osobno i jest dodatkowym wydatkiem w kwocie 200 dol. Tablet doczekał się też dedykowanego rysika, za który będziemy musieli zapłacić kolejne 100 dol., jeżeli interesuje nas takie urządzenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA