1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto najlepsze gadżety dla dorosłych. Jakich sprzętów używać w pracy?

Lokowanie produktu

Kończysz swoją przygodę ze studiami? A może już od dawna pracujesz? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy listę gadżetów, w którą powinniście się wyposażyć. Jest to część naszego Poradnika Szkolnego.

05.10.2018
17:27
Gadżety dla dorosłych

Przede wszystkim smartfon.

Ale nie byle jaki sprzęt, tylko taki z najwyższej półki. Chociażby Huawei P20 Pro. Miałem okazję korzystać z tego modelu i zrobił on na mnie ogromne wrażenie. Ma bardzo mocne podzespoły, takie jak procesor Kirin 970, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzi ogromny akumulator o pojemności 4000 mAh, piękny ekran sporych rozmiarów, a także potrójny aparat.

 class="wp-image-815681"

Ten ostatni świetnie nadaje się nie tylko do robienia pięknych zdjęć portretowych, ale też fotografii nocnej. Algorytmy sztucznej inteligencji świetnie stabilizują obraz, dzięki czemu po zmroku da się zrobić ładne zdjęcie bez użycia statywu. Inne smartfony tego nie potrafią.

Nie bez znaczenia jest także, że Huawei P20 Pro jest smartfonem tak po prostu ładnym. Jego ramki są wykonane z aluminium i świetnie komponują się ze szklanymi pleckami, które mienią się na różne barwy, zwłaszcza w wersji kolorystycznej określanej jako Twilight. Ten telefon aż chce się wyciągać z kieszeni.

Komputer to kolejne narzędzie niezbędne w codziennej pracy.

Mimo że to smartfony cieszą się ogromną popularnością, to nie pozwalają na wygodne wykonywanie wielu zadań. Idealny laptop do codziennych zadań musi być szybki. Dlatego Huawei Matebook X Pro ma czterordzeniowy procesor Intel Core i5-8250U lub i7-8550U, który radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zadaniami. Współpracuje on z 8-16 GB RAM oraz 256-512 GB pamięci wewnętrznej.

 class="wp-image-815693"

Cieszy też wygląd tego laptopa. Huawei Matebook X Pro ma dotykowy, niemal bezramkowy ekran, bardzo wygodną klawiaturę i gładzik oraz świetne głośniki. Dzięki temu bardzo dobrze nadaje się nie tylko do codziennej pracy, ale też konsumpcji multimediów. Film odpalony na takim komputerze będzie nie tylko wyglądał, ale też brzmiał wybornie. Więcej na ten temat napisaliśmy w naszym teście tego laptopa.

Warto wspomnieć też o jego czasie pracy bez, który wynosi 12 godzin. Dzięki temu komputer można zabierać z domu bez ładowarki. Jego akumulator wystarczy na cały dzień pracy. A smukła i kompaktowa obudowa sprawi, że zmieści się on w praktycznie każdej torbie oraz plecaku.

Nie zapominajmy o bezpieczeństwie!

Większości osób kopia zapasowa danych kojarzy się z chmurą. I choć internetowe dyski mają wiele zalet, to nie zawsze da się je wykorzystać. Dotyczy to chociażby przenoszenia bardzo dużych plików. W takiej sytuacji niezawodny okazuje się zewnętrzny dysk twardy, taki jak Seagate Backup Plus.

 class="wp-image-815717"

Ten niepozorny gadżet jest wyposażony w mocną obudowę, która cechuje się bardzo małymi wymiarami. Jeżeli chodzi o cechy techniczne, to mamy tu port USB 3.0 oraz pojemność wynoszącą do 2 TB. Jeżeli potrzebujemy większego dysku, warto wybrać grubszy model Backup Plus Portable, na którym mieści się aż 5 TB danych.

Ważna jest też własna prezencja.

Powinien wiedzieć o tym każdy, kto studiuje lub pracuje. Warto zadbać nie tylko o wyprasowane spodnie oraz koszulę, ale też o zarost. Tutaj szczególnie przydaje się golarka Braun 3010S z serii 3, która goli bardzo precyzyjnie. Jest to zasługa precyzyjnych ostrzy wspierających technologię Micro Comb, która wychwytuje więcej włosków przy pierwszym pociągnięciu. Ostrza są dodatkowo osłonięte przez folię SensoFoil. Dzięki temu udało się połączyć możliwość dokładnego golenia z ochroną skóry.

 class="wp-image-815702"

Co jeszcze warto wiedzieć o Braun 3010S? Jest ładna i dobrze wykonana, a także w pełni wodoodporna. Dzięki temu można używać jej na sucho, na mokro, a także z żelem lub pianką do golenia. Chcesz ogolić się pod prysznicem? To też nie będzie problemem. Do tego dochodzi akumulator, który wystarczy ładować przez 5 minut, by się ogolić.

Przyda się też coś do domu.

Jeżeli mieszkasz w bardzo dużym mieszkaniu lub domu, zapewne masz problemy z dostępem do Internetu. Routery mają ograniczony zasięg, przez co w dalej położonych pokojach korzystanie z sieci jest wyjątkowo uciążliwe. Można poradzić sobie z tym problemem korzystając z sieci mesh, takiej jak Asus Lyra Trio. Składa się ona z trzech stacji, z której jedną podłączamy do routera, a dwie pozostałe rozstawiamy po domu.

 class="wp-image-815699"

Następnie wystarczy odpalić aplikację, która powie, czy rozstawienie jest odpowiednie, dokończyć konfigurację i… zacząć korzystać z sieci. WiFi teraz będzie mieć znacznie lepszy zasięg i w wielu miejscach stanie się szybsze. Asus Lyra Trio nie należy do tanich, ale jest w stanie naprawić wszystkie wady kiepskiego routera, takie jak zbyt słaby zasięg oraz trudna konfiguracja.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze