1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To oni wygrali konkurs na ekstremalne triki z Honorem. A ja przeprowadzę wielki honorowy test

Lokowanie produktu

Znamy już wyniki konkursu BMX – Road to the Olympics, którego organizatorem jest Honor. Trzech uzdolnionych szczęśliwców pojedzie do Chin na zawody w sportach ekstremalnych FISE Chengdu 2018. A ja wykorzystam tę okazję, by sprawdzić możliwości telefonu Honor 8X.

31.10.2018
16:01
honor 8x bmx

Nie, Spider’s Web w przewidywalnej przyszłości nie zamierza uruchomić sekcji sportowej. Dlaczego więc zachęcam was do zapoznania się z tekstem, który w dużej części będzie traktować właśnie o sporcie, i to ekstremalnym? Za chwilę wszystko się wyjaśni. Zawody FISE Chengdu 2018, na które się wybieram i podczas których będę towarzyszył i wspierał polską reprezentację BMX będą na pewno nie lada przygodą. Zamierzam jednak wykorzystać tę okazję i przeprowadzić sprawdzian, który powinien zainteresować przede wszystkim entuzjastów nowych technologii.

Przeprowadzę bowiem test formatu, jakiego na Spider’s Web jeszcze nie było. Całe zawody będę rejestrował za pomocą telefonu Honor 8X, który właśnie pojawił się na rynku. Zamierzam sprawdzić, jak to cacko sprawuje się w ekstremalnych warunkach. Na FISE Chengdu 2018 nie będzie czasu na wykonanie drugiego zdjęcia, bo pierwsze nie wyszło. Nie będzie okazji, by na szybko podłączyć telefon do ładowarki. Honor 8X będzie moim jedynym narzędziem pracy – za wyłączeniem pisania dłuższych tekstów na tradycyjnym PC. Co z tego wyjdzie? Sam jestem ciekaw.

Honor 8X będzie miał wiele okazji, by zabłysnąć. FISE Chengdu 2018 zapowiada się spektakularnie.

To ostatnia, finałowa impreza z cyklu FISE World Series. Najlepsi zawodnicy z całego świata będą czarować kibiców umiejętnościami jazdy na rowerach górskich i BMX, deskorolkach, rolkach oraz zdolnościami w parkour. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się zawody BMX Freestyle.

Od 2017 r. dołączyły one bowiem do dyscyplin olimpijskich. A nasza narodowa kadra jest już gotowa. Została uformowana w lutym bieżącego roku, pod okiem KS AZS AWF KATOWICE. W maju otrzymała środki finansowe od Ministerstwa Sportu i Turystyki na zgrupowania i zawody.

Do Chengdu poleci trzech zawodników z polskiej kadry BMX: Patryk Teul (obecny mistrz Polski BMX Skatepark), Dawid Czekaj (wielokrotnie na podium najważniejszych zawodów w kraju) oraz Marcin Oskiera (wielokrotny mistrz Polski BMX Skatepark). Będą tam walczyć o punkty kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

A co właściwie ma z tym wspólnego Honor 8X?

Honor jest patronem Pucharu Świata FISE. Z tej okazji właściciel marki zorganizował bardzo fajny konkurs, który przy okazji miał za zadanie promować telefon Honor 8X. By wziąć w nim udział należało opublikować na YouTube maksymalnie 30 sekundowe wideo dokumentujące najlepszy trik w swoim wykonaniu, pamiętając o podaniu w tytule imienia i nazwiska oraz o hasztagach #FISEwithHonor #BeyondLimits.

Efekty przeszły oczekiwania, co widać chociażby po zwycięskich nagraniach. A nagroda w postaci ufundowania przez Honor wyprawy do Chengdu wydaje się w pełni zasłużona. Zobaczcie sami.

Pierwszy ze zwycięzców – Adam Knop – i jego salto ze śrubą 360:

Drugi ze zwycięzców – Bartosz Zawadzki – i jego 540 do halfcaba, do 360 z manuala:

Trzeci ze zwycięzców – Dawid Rząca – i jego front, piątka i podwójny backflip:

To właśnie takie cuda będę próbował uwiecznić Honorem 8X.

Jego producent twierdzi, że wykorzystujący mechanizmy sztucznej inteligencji aparat nie będzie miał z tym żadnego problemu. Procesor Kirin 710 wspierany przez mechanizm GPU Turbo ma pozwolić na pracę bez najmniejszych przestojów. A w wolnych chwilach jego 6,5-calowy bezramkowy wyświetlacz FullView zapewni mi przestrzeń roboczą na to, bym mógł tymi zdjęciami się podzielić z wami i na mediach społecznościowych za pomocą stosownych aplikacji.

Tak brzmi teoria. Czy potwierdzą ją praktyczne doświadczenia? Cena Honora 8X jest bardzo atrakcyjna, ale czy urządzenie sprawdzi się w trudnych warunkach? Wkrótce się o tym przekonamy.

* Materiał powstał przy współpracy z firmą Huawei, właścicielem marki Honor.

Lokowanie produktu
Najnowsze