Media  / News

Oto Spider’s Web Ukraina! Rusza pierwszy obcojęzyczny blog Grupy Spider’s Web

Picture of the author
930 interakcji
dołącz do dyskusji

Pomysłów na rozszerzenie bloga Spider’s Web o nowe wersje językowe było kilka. Można przecież spróbować blogować w języku angielskim lub nawet hiszpańskim, co w teorii pozwoliłoby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Stwierdziliśmy jednak, że obierzemy zupełnie inną drogę. Tak powstał Spider’s Web Ukraina - blog stworzony z myślą o milionach Ukraińców w Polsce.

Gdy obserwowałem pierwsze ruchy telekomów, które prezentowały oferty dla Ukraińców i gdy zacząłem trafiać na pierwsze oferty pracy w języku ukraińskim, wiedziałem, że niebawem w polskim internecie ktoś stworzy miejsce dedykowane Ukraińcom mieszkającym, pracującym i uczącym się w Polsce.

Do tej pory takie miejsce się jednak nie pojawiło. Niektóre media próbowały co prawda publikować pojedyncze artykuły w języku ukraińskim, ale to ciągle za mało. Dlatego wzięliśmy sprawy we własne ręce i po kilku miesiącach pracy możemy zaprezentować bloga Spider’s Web Ukraina (dostępnego pod adresem spidersweb.com.ua).

Ukraińcy w Polsce? Mówimy o milionach

W zeszłym roku Ukraińcom wydano 1,7 mln zezwoleń na czasową pracę w Polsce. Wydano również 100 tys. zezwoleń długookresowych.

Obecnie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ubezpieczonych jest ponad pół miliona obcokrajowców. Prawie 75 proc. z nich to Ukraińcy, a liczba ta rośnie z każdym miesiącem.

Do tego należy doliczyć Ukraińców, którzy studiują w Polsce - jest ich około 40 tys.

Nie zapominajmy również o obcokrajowcach, którzy są już absolwentami polskich uczelni i nie potrzebują specjalnych zezwoleń na pracę w Polsce. Wielu z nich po skończonych studiach zostaje i pracuje u nas.

Oczywiście nie wszyscy pracownicy z Ukrainy są zarejestrowani. Dlatego według różnych szacunków, łączna liczba Ukraińców w Polsce waha się między 2 a 3 mln osób.

To olbrzymia rzesza ludzi. Ludzi, którzy szukają informacji na temat pracy i studiów w Polsce. Ludzi, którzy szukają dla siebie najkorzystniejszych ofert telekomunikacyjnych, wygodnego i taniego konta w banku, oraz sposobów na tanie przesłanie pieniędzy do rodziny na Ukrainie.

Spider’s Web Ukraina!

Spider’s Web, jako największy blog technologiczny w Polsce, chce pomóc Ukraińcom w naszym kraju. Chcemy i będziemy wskazywać najlepsze oferty, pomagać w znalezieniu pracy, edukować z obowiązującego prawa oraz doradzać w kwestiach technicznych. Chcemy też inspirować - pokazując historie Ukraińców, którzy w Polsce rozwijają własne firmy, prowadzą biznes i robią karierę.

Ukraińcy w Polsce szukają też znajomości i kontaktów, dlatego wraz ze startem bloga Spider’s Web Ukraina uruchomiliśmy specjalną grupę na Facebooku oraz kanał na Telegramie.

Jak SW Ukraina będzie funkcjonował w Grupie Spider’s Web?

Spider’s Web Ukraina to osobny serwis blogowy. Treści publikowane na jego łamach przygotowują dobrze znani czytelnikom blogerzy Spider’s Web oraz ktoś nowy… Tetiana Shataieva - pochodząca z Ukrainy absolwentka Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Tetiana będzie opiekowała się blogiem Spider’s Web Ukraina, pisała artykuły, realizowała reportaże, zajmowała się naszymi mediami społecznościowymi oraz tłumaczyła z j. polskiego na j. ukraiński teksty napisane przez redakcyjnych kolegów.

Blog Spider’s Web Ukraina będzie dostępny pod adresem spidersweb.com.ua. Wybrane teksty będziemy tłumaczyli też na język polski i publikowali na łamach spidersweb.pl. Teksty, które będą dostępne w obu językach, będą ze sobą połączone i czytelnicy będą mogli w łatwy sposób (ikona flagi) przełączać się między wersjami językowymi.

Z radością i dumą informujemy, że Spider’s Web Ukraina już od chwili startu ma dużego partnera - jest to Bank Pekao, który ma specjalną ofertę dla Ukraińców w Polsce.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst