REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wkrótce minie rok od premiery Battlefront 2. DICE nie daje zapomnieć o grze i zapowiada nowości

Już niedługo minie rok od premiery Star Wars Battlefront 2. DICE udowadnia, że pamięta o fanach i zapowiada nowości na październik.

05.10.2018
20:14
ea play 2018 star wars battlefront 2 the clone wars han solo
REKLAMA
REKLAMA

Battlefront 2 nie zapisze się w historii jako najlepsza gra wideo w historii, ale Electronic Arts będzie o niej jeszcze długo pamiętać. Rok temu wybuchła burza o mikropłatności w tytule z kategorii AAA, która położyła się cieniem na tej długo oczekiwanej premierze.

W rezultacie Electronic Arts nie zarobiło na grze tyle, ile planowało, co pokrzyżowało plany dotyczące rozwoju gry po premirze. DICE, zamiast pracować nad nową zawartością, musiało przebudować najpierw cały system progresji. Na szczęście firma ma to już za sobą i wróciła do usprawniania gry.

star wars battlefront 2 2018 elite corps wojny klonów class="wp-image-794605"

Październik będzie dobrym miesiącem dla fanów Battlefronta

Firma postanowiła nieco urozmaicić rozgrywkę w nadchodzących tygodniach. W oczekiwaniu na nowych bohaterów oraz mapę i tryb rozgrywki, gracze będą mogli brać udział w nietypowych meczach. Każdy weekend w tym miesiącu będzie zmieniał rozgrywkę w nieco inny sposób.

Battle Point Event: Heroes Unleashed w Battlefront 2.

W dniach od 5 do 7 października zorganizowany zostanie Battle Point Event pod hasłem Heroes Unleashed. Podczas meczów w trybie Galaktycznego Szturmu zniesiony zostanie limit bohaterów, który do tej pory wynosił dwóch na drużynę w pierwszej fazie oraz czterech na drużynę w kolejnych.

Nadchodzący weekend pozwoli graczom na wybranie nawet ośmiu bohaterów jednocześnie od samego początku. Zmniejszony zostanie też próg wejścia. Trzeba będzie zebrać o 75 proc. mniej punktów podczas rozgrywki, by wrócić na mapę jako bohater - czyli 1,5 tys. lub 2 tys. w zależności od tego, czy jest zgodny z erą.

Fast Spawn Event w Battlefront 2.

Kolejny weekend od 12 do 14 października będzie obfitował w bardzo dynamiczne starcia. Czas, po jakim można wrócić na mapę po śmierci awatara, zostanie skrócony do zaledwie jednej sekundy.

Deweloperzy zdają sobie sprawę, że może zaburzyć to balans rozgrywki, ale… nie widzą w tym problemu. Są przekonani, że to niewielka cena za to, że fani będą mogli pobawić się w zupełnie inny sposób niż do tej pory.

star wars battlefront 2 night on endor polowanie na ewoki 7 class="wp-image-720288"

Battle Point Event – Reinforcements w Battlefront 2.

Kolejny weekend (19–21 października) skupi się na jednostkach wsparcia, takich jak żołnierze powietrzni, Death Trooperzy i wojownicy Wookie. Będzie można nimi zagrać, wydając o 75 proc. mniej Battle Points niż zwykle.

Halloween Event w Battlefront 2

W dniach od 26 do 31 października twórcy gry chcą wprowadzić nieco niepokojącego klimatu. Z tego powodu na serwerach bedą odpalane głównie mapy, które mają wariant nocny (Mos Eisley, Endor, Kashyyyk i Naboo), gdzie będzie on domyślnie włączony.

Playlisty uzupełnią mapy Kamino, Druga Gwiazda Śmierci oraz Pałac Jabby. Oprócz tego gracze, którzy zdecydują się grać w grę pomiędzy 26 a 28 października, mogą liczyć na bonus w postaci podwójnych punktów doświadczenia.

Od 31 października do 4 listopada dostępne będą specjalne playlisty w trybach Heroes vs. Villains and Hero Showdown, na których będą uruchamiane mapy wyłącznie z okresu Wojen klonów. Będzie można je uruchomić z głównego ekranu menu.

To niespodzianka z okazji dodania do gry nowego złoczyńcy, Generała Grievousa. Postać będzie dostępna dla graczy od 30 października. Trzeba tylko pamiętać o uzbieraniu przed jego debiutem zapasu kredytów, by go szybko odblokować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA