REKLAMA

Dwa systemy mocowania i bagażnik dachowy Force XT - oto nowości Thule

Szwedzki producent Thule, zaprezentował nowości które trafią do sklepów w październiku. 

29.09.2018 16.47
thule force xt
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od nowej generacji Thule Evo i Thule Edge. To dwa nowe systemy mocowania, w których zastosowano te same technologie dla dwóch rodzajów użytkowników. Edge zaprojektowano z myślą o przymocowaniu go do auta na stałe. Wszystkie belki są opływowe, tak aby integrowały się z linią auta i nie szpeciły jego wyglądu. Model Evo z kolei ma zapewnić maksymalną przestrzeń ładunkową i być łatwo demontowalnym zestawem.

thule force xt class="wp-image-811738"

Oba systemy wykorzystują technologię Quick Access, która pozwala na szybkie montowanie do nich wszystkich belek akcesoryjnych, bagażników oraz uchwytów rowerowych szwedzkiego producenta. Thule zainwestował 50 mln euro w opracowanie tych systemów, co zaowocowało m.in nowymi liniami produkcyjnymi w dwóch fabrykach tego producenta.

thule force xt class="wp-image-811741"
Thule Evo z systemem Quick Access.

Do obu systemów dołączany będzie również ogranicznik momentu obrotowego, który klika gdy jest odpowiednio mocno dopięty. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, że bagażnik zamontowany jest stabilnie i bezpiecznie.

Thule Force XT - nowy box dachowy.

thule xt class="wp-image-813914"

Wraz z premierą nowych systemów mocowania, Thule zaprezentowało też swój nowy box dachowy Force XT. Bryła kufra z powodzeniem pozwoli na zapakowanie bagażu (o maksymalnej wadze 75 kg) kilkuosobowej rodziny - niezależnie od tego, czy podróżujmy ze sprzętem sportowym, wakacyjnym czy po prostu musimy przewieźć większy ładunek.

Box dostępny jest w wielu wariantach rozmiarowych o różnych pojemnościach, co sprawia, że bez problemu możemy wybrać wersję idealnie pasującą do danego auta lub określonych potrzeb użytkownika. Jego codzienną eksploatację ułatwia m.in. zastosowanie wygodnego w obsłudze systemu zamykania LockKnob (który nie pozwoli nam np. złamać kluczyka w zamku) czy też odpornego na brud i uszkodzenia materiału o fakturze AeroSkin.

thule lockknob class="wp-image-814736"

Thule Force XT można bardzo szybko i łatwo zamontować na aucie, a następnie zdjąć – gdy nie będzie już potrzebny. Z kolei podwójne otwarcie DualSide zapewnia z kolei wygodny dostęp do dowolnego miejsca boksu, z obu stron auta. Przesunięta do przodu pozycja minimalizuje ryzyko kontaktu klapy auta z bagażnikiem, a jego nowoczesne wzornictwo świetnie łączy się ze stylistyką najnowszych modeli samochodów.

Szwedzka obsesja na punkcie bezpieczeństwa.

REKLAMA

Zarówno nowe systemy mocowania, jak i box Force XT zostały dogłębnie przetestowane w szwedzkim Thule Test Center. Jest to najnowocześniejsze centrum testowe bagażników dachowych na świecie, w którym produkty Thule poddawane są najbardziej ekstremalnym próbom. Boksy testuje się m.in. na okoliczność wypadków i innych niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas jazdy.

Thule Force XT będzie dostępny w sklepach od 1 października 2018. Natomiast Thule Evo i Thule Edge pojawią się w ofercie producenta nieco później w tym roku. Wszystkie dodatkowe akcesoria do tych systemów zostaną wprowadzone do 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA