REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Podróże

Dwa systemy mocowania i bagażnik dachowy Force XT - oto nowości Thule

Szwedzki producent Thule, zaprezentował nowości które trafią do sklepów w październiku. 

thule force xt
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy od nowej generacji Thule Evo i Thule Edge. To dwa nowe systemy mocowania, w których zastosowano te same technologie dla dwóch rodzajów użytkowników. Edge zaprojektowano z myślą o przymocowaniu go do auta na stałe. Wszystkie belki są opływowe, tak aby integrowały się z linią auta i nie szpeciły jego wyglądu. Model Evo z kolei ma zapewnić maksymalną przestrzeń ładunkową i być łatwo demontowalnym zestawem.

thule force xt

Oba systemy wykorzystują technologię Quick Access, która pozwala na szybkie montowanie do nich wszystkich belek akcesoryjnych, bagażników oraz uchwytów rowerowych szwedzkiego producenta. Thule zainwestował 50 mln euro w opracowanie tych systemów, co zaowocowało m.in nowymi liniami produkcyjnymi w dwóch fabrykach tego producenta.

thule force xt
Thule Evo z systemem Quick Access.

Do obu systemów dołączany będzie również ogranicznik momentu obrotowego, który klika gdy jest odpowiednio mocno dopięty. Dzięki temu użytkownik zawsze wie, że bagażnik zamontowany jest stabilnie i bezpiecznie.

Thule Force XT - nowy box dachowy.

thule xt

Wraz z premierą nowych systemów mocowania, Thule zaprezentowało też swój nowy box dachowy Force XT. Bryła kufra z powodzeniem pozwoli na zapakowanie bagażu (o maksymalnej wadze 75 kg) kilkuosobowej rodziny - niezależnie od tego, czy podróżujmy ze sprzętem sportowym, wakacyjnym czy po prostu musimy przewieźć większy ładunek.

Box dostępny jest w wielu wariantach rozmiarowych o różnych pojemnościach, co sprawia, że bez problemu możemy wybrać wersję idealnie pasującą do danego auta lub określonych potrzeb użytkownika. Jego codzienną eksploatację ułatwia m.in. zastosowanie wygodnego w obsłudze systemu zamykania LockKnob (który nie pozwoli nam np. złamać kluczyka w zamku) czy też odpornego na brud i uszkodzenia materiału o fakturze AeroSkin.

thule lockknob

Thule Force XT można bardzo szybko i łatwo zamontować na aucie, a następnie zdjąć – gdy nie będzie już potrzebny. Z kolei podwójne otwarcie DualSide zapewnia z kolei wygodny dostęp do dowolnego miejsca boksu, z obu stron auta. Przesunięta do przodu pozycja minimalizuje ryzyko kontaktu klapy auta z bagażnikiem, a jego nowoczesne wzornictwo świetnie łączy się ze stylistyką najnowszych modeli samochodów.

Szwedzka obsesja na punkcie bezpieczeństwa.

REKLAMA

Zarówno nowe systemy mocowania, jak i box Force XT zostały dogłębnie przetestowane w szwedzkim Thule Test Center. Jest to najnowocześniejsze centrum testowe bagażników dachowych na świecie, w którym produkty Thule poddawane są najbardziej ekstremalnym próbom. Boksy testuje się m.in. na okoliczność wypadków i innych niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas jazdy.

Thule Force XT będzie dostępny w sklepach od 1 października 2018. Natomiast Thule Evo i Thule Edge pojawią się w ofercie producenta nieco później w tym roku. Wszystkie dodatkowe akcesoria do tych systemów zostaną wprowadzone do 2020 r.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA