REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

[AKTUALIZACJA] SkyCash nie działa. I nie tylko on - awaria Home.pl uziemiła dziesiątki firm i usług

Użytkownicy SkyCash biją na alarm. Nie mogą korzystać z aplikacji. Problemy występują już na poziomie samego logowania, o przeprowadzeniu jakiejkolwiek transakcji nie wspominając. SkyCash nie działa i na razie nie wiadomo, jak długo to potrwa. Powód? Awaria Home.pl.

24.09.2018
8:58
Skycash bilety na pociąg w smartfonie
REKLAMA
REKLAMA

Korzystający z aplikacji SkyCash skarżą się, że nie dość, że nie mogą zalogować się na stronie aplikacji to w dodatku nie widzą historii swoich zakupów. Tym samym nie mogą, np. podczas kontroli, wykazać, że dany bilet już kupili.

Staramy się cały czas skontaktować z biurem SkyCash. Telefon biura prasowego nie odpowiada. Złowrogi komunikat pojawia się już po pierwszym sygnale.

Dosłownie przed chwilą SkyCash wydał stosowne oświadczenie na swoim Facebooku, potwierdzając przypuszczenia - przyczyną usterki jest awaria Home.pl

Nie tylko SkyCash nie działa.

Podobnie nieznane są powody i ewentualny termin usunięcia awarii w home.pl - hostingu SkyCash. Bardzo możliwe, że kłopoty aplikacji mają z tym ścisły związek. Na swoim facebookowym koncie firma napisała:

Szanowni klienci,

od godzin porannych obserwujemy utrudnienia w dostępie do usług home.pl - stron www, domen i paneli administracyjnych. Nasi specjaliści pracują nieustannie nad ich przywróceniem. Z uwagi na charakter prac nie możemy jeszcze podać dokładnej godziny, kiedy dostęp do usług zostanie przywrócony. Dokładamy starań, aby sytuacja uległa poprawie jak najszybciej. Za zaistniałe okoliczności przepraszamy.

Pozdrawiamy,

zespół home.pl.

Awaria Home.pl uziemiła dziesiątki firm. A kontaktu brak.

Klienci w komentarzach cierpliwością jednak się nie wykazują. Raczej odwrotnie. Żalą się, że nie działa infolinia i że nie można niczego się dowiedzieć. Niektórzy sugerują, że takie problemy z dostępem do serwerów home.pl to żadne incydentalne zjawisko, a bardziej powtarzające się co tydzień.

Będziemy dobijać się do home.pl i SkyCash do skutku. Jak tylko dowiemy się o przyczynach awarii i możliwych terminach jej usunięcia, nie omieszkamy zaktualizować tego tekstu.

[AKTUALIZACJA 24.09.18 10:05]

Home.pl pomału podnosi się po awarii, ale użytkownicy nadal zgłaszają problemy z działaniem wielu usług. Można się jednak spodziewać, że wszystkie problemy znikną w przeciągu kilku godzin.

REKLAMA

[AKTUALIZACJA 24.09.18 10:50] Mamy oświadczenie home.pl:

Szanowni Państwo,

Niedogodności w korzystaniu z naszych usług związane były z atakiem DDoS na naszą firmę. Żadne z usług ani danych nie są w jakikolwiek zagrożone, a sam atak dotyczył blokowania infrastruktury sieciowej w następstwie czego serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne.

Atak został przeprowadzony w dwóch etapach - po godzinie 22:40 odnotowano pierwszą próbę, której efektem była niedostępność usług. W wyniku prac administracyjnych atak został powstrzymany. W godzinach porannych nastąpił drugi atak, którego siła była największa w historii firmy. Skutkiem ataku była blokada ruchu sieciowego do usług takich jak domeny, hosting stron, poczta e-mail.

home.pl we współpracy z zewnętrznym dostawcą łącz nieustannie pracuje nad przywróceniem dostępu do wszystkich usług. Opisana sytuacja nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników.
Pragniemy przeprosić wszystkich klientów za powstałe utrudnienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA