REKLAMA

Samsung spełnia najskrytsze marzenia. Posiadacze Galaxy Note'a 8 będą mogli korzystać z AR Emoji

Charakterystyczne, animowane awatary AR Emoji są już dostępne nie tylko na najnowszych urządzeniach Samsunga, ale też na ubiegłorocznym Samsungu Galaxy Note 8. To nie jedyna nowość, jaką wprowadza aktualizacja.

17.09.2018 10.59
Samsung Galaxy Note 8 dostanie aktualizację z AR Emoji
REKLAMA
REKLAMA

Samsung Galaxy Note 8 to do dziś jeden z najlepszych smartfonów na rynku, ale brakowało w nim kilku cech wprowadzonych w Galaxy S9 i w najnowszym Note 9. Właśnie ruszają aktualizacje oprogramowania Note’a 8. Wygląda na to, że Samsung zaczyna od aktualizacji urządzeń z procesorem Exynos, a więc modeli sprzedawanych w Europie.

Samsung Galaxy Note 8 - aktualizacja wprowadza AR Emoji.

To dość kuriozalne, że jedną z kluczowych cech aktualizacji biznesowego smartfona jest AR Emoji. Są to komiksowe awatary użytkownika tworzone w oparciu o zdjęcie twarzy. Awatary są animowane i można tworzyć z nich gify, które następnie możemy np. wysyłać w rozmowie znajomym.

Całość zadebiutowała w Samsungu Galaxy S9 i była odpowiedzią na Animoji wprowadzone w iPhonie X. Jeżeli masz Note’a 8 i brakowało ci animowanych awatarów, po aktualizacji nareszcie będziesz mógł się nimi cieszyć.

Aktualizacja Note’a 8 wprowadza też wideo Super Slow-Mo.

Ta wiadomość wygląda na znacznie bardziej użyteczną, choć sam nie wiem, czy dorówna popularności animowanym awatarom. Super Slow-Mo to kolejna funkcja, która pojawiła się w Galaxy S9.

Aparat nagrywa obraz w 960 klatach na sekundę w czasie 0,2 s, a następnie takie wideo można odtworzyć w standardowym klatkażu, co wydłuża nagranie do 6 sekund i wprowadza naprawdę imponujące spowolnienie ruchu. Ten tryb zapisuje obraz w rozdzielczości 720p. Super Slow-Mo w Samsungach potrafi rozpoznać ruch i automatycznie aktywować spowolnienie, więc jest duża szansa, że nie przegapimy ujęcia, co w trybie Super Slow-Mo obsługiwanym ręcznie często się zdarza.

REKLAMA

Do tego Note 8 dostaje poprawki bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy Note 8 otrzymuje sierpniowe poprawki bezpieczeństwa, ale ten punkt jest częścią każdej większej aktualizacji. Na tym nowości się kończą. Samsung rozpoczyna proces aktualizacji od urządzeń wyposażonych w pojedynczy slot kart SIM i w procesor Exynos. Nowości są dość znaczące, więc można się spodziewać, że aktualizację dostaną również inne warianty Note’a 8. Miłego korzystania z AR Emoji!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA