REKLAMA

Nintendo uchyla rąbka tajemnicy i zdradza, w jaki sposób połączy Pokemon GO z Pokemonami na Switcha

Nintendo zdradziło, w jaki sposób gry Pokemon GO na smartfony i Pokemon Let’s GO na Switcha będą ze sobą połączone. Gracze mogą liczyć na sporo bonusów w obu tytułach.

20.09.2018 18.12
pokemon lets go integracja pokemon go
REKLAMA
REKLAMA

Programiści z Niantic i GameFreak od dawna planowali połączyć mobilne Pokemon GO z grami na konsole Nintendo. Nie udało się tego dokonać w przypadku gier na 3DS-a, chociaż takie były plany. Dopiero w przypadku spin-offa serii, który w tym roku trafi na Nintendo Switch, taka integracja będzie dostępna. I to od samego początku.

pokemon lets go integracja pokemon go class="wp-image-807181"

O planach połączenia Pokemon GO z bliźniaczymi grami Pokemon Let’s GO Pikachu i Pokemon Let’s GO Eevee wiedzieliśmy zresztą od wielu miesięcy. Teraz twórcy zdradzili jednak, jak dokładnie ta integracja obu gier na dwóch różnych platformach będzie wyglądać. Nintendo będzie silnie premiować osoby, które grają w obie gry.

Gracze otrzymają bonus w Pokemon GO za przesłanie stworków na Switcha.

Obie konsole będzie można ze sobą połączyć dzięki modułom Bluetooth LE, w które wyposażony są zarówno konsola Nintendo Switch, jak i nowoczesne smartfony. Gracze będą mogli wybrać w Pokemon GO, które stworki chcą przetransportować do Pokemon Let’s GO. Niestety dla stworków będzie to podróż w jedną stronę, więc gracze staną przed bardzo trudnym wyborem.

pokemon lets go integracja pokemon go class="wp-image-807187"

Opcja transferu ograniczona będzie do 151 gatunków z regionu Kanto, czyli z pierwszej generacji - tylko one występują w Pokemon Let’s GO. W zamian za przesłanie stworka gracz dostanie jednak w Pokemon GO bonusowe Candy. Dobra wiadomość jest też taka, że z konsolą Nintendo Switch będzie można połączyć różne konta Pokemon GO - nie tylko swoje, ale też znajomych.

Stworki z Pokemon GO trafią w Pokemon Let’s GO do lokacji o nazwie GO Park.

Nie będzie ona dostępna co prawda od samego początku, ale gracze trafią do Fuchsia City w toku kampanii. Właśnie tam nowy kompleks został umieszczony na mapie świata gry. Zastąpił przestrzeń o nazwie Safari Park z gier Pokemon Red, Blue i Yellow, które służyły za inspirację dla twórców Pokemon Let’s GO.

pokemon lets go integracja pokemon go class="wp-image-807169"

Gracz otrzyma dostęp do 20 miniparków. W każdym z nich będzie mogło przebywać 50 Pokemonów. Oznacza to, że będzie można mieć jednocześnie 1000 stworków pochodzących z Pokemon GO. Gracz będzie miał też możliwość zabrania podopiecznego z parku, by razem z nim przemierzać świat gry w Pokemon Let’s GO. Będzie musiał go tam ponownie złapać.

GO Park pozwoli patrzeć, jak Pokemony gracza wchodzą ze sobą w interakcję.

W parku Pokemony będą zbierać się w grupy, żeby się razem bawić. Niewykluczone, że zaczną też ze sobą rozmawiać. Celem gracza będzie zebranie w jednym parku 25 stworków z tego samego gatunku. Dzięki temu będzie mógł wziąć udział w minigrze w lokacji o nazwie Play Yard, która jest kolejną częścią ogromnego kompleksu GO Park.

pokemon lets go integracja pokemon go class="wp-image-807172"
REKLAMA

Zadaniem gracza w minigrze będzie przeprowadzenie stworków do określonego miesjca. Trzeba zachęcać stworki, by podążały za graczem i uważać na Pokemony, które będą stawać na drodze. Jeśli graczowi uda się to zrobić przed upływem 3 minut, otrzyma nagrody w postaci specjalnych Candy, które pozwolą zwiększyć statystyki wybranego stworka, wpływając na parametr EV.

Innym sposobem na zdobycie Candy w Pokemon Let’s GO będzie odsyłanie złapanych Pokemonów do profesora Oaka. Działa to podobnie jak w przypadku Pokemon GO, gdzie gracz może odsyłać stworki do profesora Willowa. Będzie można też zdobyć Candy spacerując z podopiecznym po przesłaniu go do akcesorium Poke Ball Plus.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA