REKLAMA

Civilization, Animal Crossing, Luigi’s Mansion, Final Fantasy! Wielki wysyp gier na Nintendo Switch

Nintendo Switch staje się coraz bardziej wszechstronną konsolą, na którą trafia wiele niestandardowych tytułów. Civilization VI? Cities: Skylines? Pandemic? Nigdy bym nie przypuszczał.

14.09.2018 07.28
Wysyp gier na Nintendo Switch! Nie zabrakło nawet rozbudowanych strategii
REKLAMA
REKLAMA

Równo o północy rozpoczął się nowy Nintendo Direct. Prezentacja została podzielona na trzy zasadnicze części: tę dla konsoli Nintendo 3DS, tę dla usługi Nintendo Switch Online oraz tę dla gier na platformę Nintendo Switch. Japończycy przedstawili garść naprawdę ciekawych zapowiedzi:

Ofensywa Final Fantasy na Nintendo Switchu

Square Enix dał przenośnej konsoli Nintendo solidną grę na wyłączność w postaci Octopath Travelera. Co nie zmienia faktu, że nieobecność tytułów z Final Fantasy w tytule zaczynała coraz bardziej dziwić osoby przeglądające katalog eShopu. W ciągu następnych miesięcy sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Na Switchu zagramy m. in. w:

  • Final Fantasy VII - port kultowej gry z pierwszego PlayStation oraz PC. Oczywiście mowa o wersji klasycznej. Na remake powstający wyłącznie dla PS4 nie ma co ostrzyć sobie zębów.
  • Final Fantasy IX - tak jak w przypadku FFVII, gra dla Nintendo Switcha będzie klasycznym portem, bez żadnych dodatkowych wodotrysków, możliwości oraz znacznych usprawnień.
  • Final Fantasy X/X-2 HD Remaster - ulepszony, dopracowany, poprawiony i podkręcony zestaw gier, które lata temu zdobyły miliony fanów na PlayStation 2. W HD Remaster doskonale bawiłem się na PS Vicie, ale nigdy nie udało mi się ukończyć tego zestawu. Może na Switchu będzie inaczej.
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age - na ten tytuł najbardziej ostrzę sobie zęby. Dwunastka to jedna z najlepszych odsłon w historii, ale zadziwiająco często zapominana. The Zodiac Age to remaster HD, który powinien być obowiązkową pozycją dla każdego fana jRPG, który nie miał styczności z oryginalną odsłoną.
  • Chocobo’s Mystery Dungeon EVERY BUDDY! - zapomniana przez świat turowa odsłona, która działa podobnie to mobilnych gier pokroju Hitman GO albo Lara Croft GO. Świat dookoła gracza porusza się tylko wtedy, gdy ten sam wykonuje jakąś aktywność. Nowa wersja dostanie moduł co-op przed jednym telewizorem/tabletem.
  • World of Final Fantasy Maxima - wzbogacona zawartością, poprawiona odsłona World of Final Fantasy z 2016 r. Jeśli zastanawialiście się, co by wynikło z połączenia gry turowej, Pokemonów oraz światów Final Fantasy, tutaj znajdziecie odpowiedź na to pytanie.
  • Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition - kolejny kotlet. Tym razem na bazie gry, która koncentrowała się wokół rozgrywki kooperacyjnej. Moduł co-op pozostał również w remasterze, ale najciekawszy wydaje się zupełnie nowy tryb multiplayer, pozwalający grać razem ze znajomymi na odległość.
  • Final Fantasy XV: Pocket Edition HD - jeden z dziwniejszych projektów Square Enix (próba przeniesienia wielkiego FFXV na urządzenia mobilne) będzie kontynuowany na Nintendo Switchu. Jeśli masz ochotę przeżyć historię z najnowszej odsłony Final Fantasy, ale z jakiegoś powodu nie chcesz delektować się piękną grafiką i ładnymi widoczkami, Pocket Edition będzie w sam raz.

Strategie na Nintendo Switchu? Dlaczego nie!

 class="wp-image-803899"

Na przenośną konsolę Nintendo zmierzają dwie wielkie, rozbudowane strategie. Jedną z nich jest Civilization VI. Druga to Cities: Skylines wsparte szeregiem dodatków. Odważny wydaje się zwłaszcza ten drugi projekt. Podczas prezentacji gołym okiem było widać, że gra polegająca na rozbudowie współczesnej aglomeracji ma wielkie problemy z płynnością. Cities: Skylines potrafi zadusić wiele komputerów. Co dopiero pisać o Switchu.

Wszyscy odważni, którzy chcą sprawdzić jak rozbudowana strategia radzi sobie na Switchu, mogą to zrobić tutaj i teraz. Cities: Skylines właśnie pojawiło się w eShopie. Warto dodać, że niebawem pojawi się tam również seria gier planszowych i karcianek: Carcassonne, Pandemic oraz The Lord of the Rings: Living Card Game. W przyszłości na Switcha trafi także Catan Universe oraz Munchkin.

 class="wp-image-803911"

Będzie nowe Luigi’s Mansion. Będzie nowe Animal Crossing

Wieloletni fani Nintendo na pewno ucieszą się na wieść, że w 2019 r. dostaniemy nowe odsłony dwóch bardzo cenionych serii - Luigi’s Mansion oraz Animal Crossing. Większość posiadaczy Switcha zdaje się bardziej czekać na ten drugi tytuł, za to ja najbardziej ucieszyłem się na wieść o nowych przygodach Luigiego.

Uwielbiałem Luigi’s Mansion na konsoli GameCube. Byłem zachwycony grafiką, grą świateł, śmieszno-straszną atmosferą i klimatem w stylu Pogromców Duchów. Dlatego gra zaplanowana na 2019 r. będzie dla mnie jedną z najważniejszych premier Nintendo. Zaraz obok nowego Metroid Prime oraz pełnoprawnych Pokemonów. Co do Animal Crossing - na ten moment wiadomo tylko tyle, że się pojawi.

 class="wp-image-803905"

Nintendo Switch Online startuje już 19 września 2018!

Za kilka dni usługa Nintendo Switch Online stanie się faktem. Czym jest NSO? To płatny abonament pozwalający grać online w największe hity Nintendo. Program działa dokładnie na takiej samej zasadzie co Xbox Live Gold oraz PlayStation Plus.

Różnica polega na tym, że Nintendo Switch Online jest odczuwalnie tańszy. Abonent nie otrzymuje również nowych gier do pobrania co miesiąc. Zamiast tego subskrybentom NSO udostępni się katalog kultowych tytułów z NES-a. Na początek będzie ich dwadzieścia.

Wraz z programem Nintendo Switch Online 19 września 2018 r. pojawi się aktualizacja systemu dla przenośnej konsoli. Poza wsparciem usługi NSO nowe oprogramowanie pozwoli na przechowywanie stanów zapisu w chmurze. Gracze dostaną również garść nowych awatarów, a konsola otrzyma niezbędne sterowniki dla nowych bezprzewodowych kontrolerów Nintendo, udających oryginalne pady do konsoli NES.

 class="wp-image-803914"
REKLAMA

Warto dodać, że na Switcha zmierza również platformowe Super Mario Bros. U Deluxe, z ponad 160 poziomami do pokonania. Niebawem swoją premierę będzie miało Super Mario Party, a wcześniej wydane gry Mario Tenis Aces oraz Splatoon 2 dostaną potężne aktualizacje zawartości.

Ciekawie zapowiada się również Town, czyli zupełnie nowy projekt twórców Pokemonów, niezwiązany z kolorowymi stworkami. Do pełni szczęścia brakowało mi wyłącznie Super Mario Makera z konsol Wii U, który jest wręcz stworzony dla Switcha.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA