REKLAMA

Nike pokazało nowe Jordany, które potrafią same zawiązać sznurówki. Wyglądają kosmicznie

Jest to już kolejny model butów inspirowany kultowym „Powrotem do Przyszłości", stworzony przez firmę Nike. I coś mi mówi, że te nowe Jordany będą sprzedawać się lepiej od Nike HyperAdapt 1.0.

21.09.2018 13.17
samosznurujace sie jordany
REKLAMA
REKLAMA

Samosznurujące się Jordany nie są pierwszym zautomatyzowanym modelem od Nike.

samosznurujace sie jordany class="wp-image-807760"

Nike zaprezentowało swoją samosznurującą się technologię w 2016 r., kiedy to na rynek trafił model Hyperadapt 1.0. Potem FastFit trafił jeszcze w ramach eksperymentu do butów golfowych Nike Tour Premier.

Oba modele były jedynie przymiarką do unowocześnienia legendarnych Jordanów. Tak, ten model jest już na tyle rozpoznawalny, że nawet ktoś kto w życiu nie zainteresował się koszykówką (np. ja) wie, co to są Jordany.

Technologia FastFit i kosmiczny wygląd.

Cały patent samosznurujących się butów sprowadza się do małego, elektrycznego silniczka, który odpowiada za odpowiednie napięcie mocowań. Wystarczy założyć buty, aktywować system małym przyciskiem i gotowe:

Nie sposób nie zauważyć też, że nowe Jordany mają trochę kosmiczny wygląd. Taki zresztą był plan. Tate Kuerbis, projektant odpowiedzialny za ten model zdradził, że czerpał inspiracje z kosmicznych kombinezonów i tego, w jaki sposób funkcjonują. Chyba nigdy nie zostanę przesadnym fanem tego stylu, ale pewnie się nie znam.

REKLAMA

Legenda swoje kosztuje.

Amerykańska cena samosznurujących się Jordanów to 175 dol., czyli ok. 640 zł. Podejrzewam, że ceny w Polsce będą trochę wyższe, ale fani tego modelu są trochę jak fani Apple, których nie odstraszają wysokie ceny ulubionych produktów. Gdyby ktoś miał jednak węża w kieszeni, ale nadal chciał mieć samosznurujące się buty, zawsze może dokupić sobie elastyczne sznurówki. Taki lifehack na koniec, bo przecież nie napiszę, że idę grać w kosza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA