1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pora wracać na uczelnię. Oto najlepsze gadżety, w które powinni się wyposażyć studenci

Lokowanie produktu

Kończysz swoją przygodę ze studiami? A może już od dawna pracujesz? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź na to pytanie, przygotowaliśmy dla was listę gadżetów, w którą powinniście się wyposażyć.

28.09.2018
19:25
najlepsze gadżety dla studenta

Akademicki scyzoryk, czyli wielofunkcyjny telefon.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811534"

Jaki właściwie powinien być idealny telefon dla studenta? Po pierwsze, powinien mieć duży i czytelny wyświetlacz do szybkiego powtarzania wiedzy przed zajęciami czy kolokwiami. To przecież istotne, by notatki i inne materiały mieściły się na ekranie. Prawdopodobnie zdarzy się też sytuacja, że będziemy potrzebowali coś przenieść z jednej aplikacji do drugiej, dopieszczając na ostatnią chwilę zadany projekt na ćwiczenia – wyświetlacz o dużej powierzchni znacząco nam to zadanie ułatwić.

Bardzo ważnym elementem dobrego telefonu na studia jest też aparat. Nie tylko po to, by dokumentować nocne studenckie imprezy, a również – a wręcz przede wszystkim – by móc szybko skanować notatki, slajdy czy inne materiały pomocne do nauki. Nie zapominajmy też o odpowiednich podzespołach: wiele naszych projektów na studia to złożone dokumenty, z których edycją w biegu musi poradzić sobie nasz mobilny towarzysz.

To sugerowałoby, że student musi kupić jakiś Bardzo Drogi Telefon. Na szczęście jest na rynku urządzenie stanowiące doskonały kompromis między wysoką jakością a znośną ceną. To zwykły Huawei P20, znacznie tańszy od wersji Pro, a zarazem zachowujący większość jego zalet. W tym świetny wyświetlacz, wydajne podzespoły i jeden z najlepszych na rynku mobilnych aparatów.

Telefon nie nada się jednak do poważnej pracy. Do tego potrzeba lekkiego i poręcznego komputera.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811537"

Praktyka szybko nas bowiem nauczy, że pracować na nim będziemy nie tylko w zaciszu naszego pokoju. Laptop stanie się naszym nieodzownym narzędziem do sporządzania notatek, pracy pomiędzy kolejnymi zajęciami czy do wspólnego tworzenia zadanych projektów. Nie ma rady – musi być lekki i poręczny, jeżeli chcemy się z nim wygodnie poruszać.

Powinien też pracować długo na akumulatorze, ponieważ na uczelni i w jej okolicach bywamy przez wiele godzin, często bez dostępu do gniazdka. A do tego wszystkiego powinien być wydajny – wiele programów do realizacji akademickich projektów jest bardzo wymagających. Nie tylko na studiach inżynierskich czy związanych z naukami ścisłymi.

Zamknięty w 13-calowej obudowie 14-calowy Asus UX461 oferuje podzespoły najnowszej generacji, zapewniając nie tylko bezproblemową współpracę ze skomplikowanymi programami, ale też długi czas pracy na akumulatorze. Jest smukły, leciutki i powinien spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających studentów.

Nie zapominajmy o sprawach przyjemnych.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811540"

Studia to nie tylko czas do nauki i ciężkiej pracy. Nie oszukujmy się, to również czas dobrej zabawy i bardzo często licznych romansów. Warto zadbać o swój wygląd zewnętrzny i prezencję. Chcesz zachować tak modną „urodę drwala”, a zarazem wyglądać schludnie?

W trymerze Braun BeardTrimmer BT3040 podoba mi się to, że jest wytrzymały (w tym wodoodporny). Nada się więc świetnie jako narzędzie roztargnionego młodzieńca, który w pośpiechu wszystko robi na ostatnią chwilę. Pracuje długo na akumulatorze – jak byśmy mieli problem z pamiętaniem o podłączaniu jej do ładowarki – i ma praktycznie niezniszczalne ostrza. Bezobsługowość jest dość istotna w szalonym życiu studenta, zwłaszcza mieszkającego w akademiku.

A skoro już o bezobsługowości mowa…

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811543"

W życiu większości studentów obecne są gry wideo, filmy i seriale. Porządny sprzęt do ich odtwarzania w grupie – we wspólnie wynajmowanym pokoju, w akademiku czy po prostu w ramach imprezy – niestety zazwyczaj kosztuje spore pieniądze. Alternatywą może być projektor, ale te z kolei bywają trudne w obsłudze. Ale nie ten model.

Waszą uwagę chcę zwrócić na projektor Epson EH-TW650. Jego wielkim atutem jest bezobsługowość – urządzenie samo lub z naszą znikomą pomocą dostroi się do warunków, jakimi dysponujecie. Nie trzeba więc mozolnie stroić geometrii obrazu za każdym razem, jak go gdzieś przesuniemy. Ma jednak jeszcze jedną, równie istotną zaletę: według producenta możecie go eksploatować przez 11 lat, zanim trzeba będzie regenerować jego lampy. To oznacza, że kosztu jego konserwacji spadają do minimum. Wszystko to przy bardzo dobrej jakości obrazu.

Kopia zapasowa ważnych danych uczelnianych.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811552"

Wasza praca dyplomowa, wasze projekty, zarchiwizowane notatki… ich utrata mogłaby okazać się katastrofalna w skutkach. Najlepiej trzymać ja w wielu różnych miejscach, tak na wszelki wypadek. Jednym z takich miejsc może być dysk Lacie Rugged Mini 1 TB.

To przede zdumiewająco odporny dysk zewnętrzny: niestraszna mu woda, upadek z wysokości czy rozjechanie przez wyjeżdżający z garażu samochód. Nawet jeśli ktoś będzie starał się go zniszczyć, 1 TB zapisanych na nim informacji będzie bezpieczny. Świetny sprzęt zarówno do codziennego użytku, jak też zadań specjalnych.

Święty spokój i dyskretne przyjemności.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811546"

Przychodzi taki moment, że po prostu trzeba się wyciszyć. Odciąć od świata przy relaksujących dźwiękach ulubionej muzyki. Jeżeli też często czujecie taką potrzebę, to zainteresujcie się słuchawkami Sennheiser Momentum Wireless.

Nie tylko oferują one znakomitą jakość dźwięku, z jakiej ten producent słynie, ale również są niesamowicie wygodne i praktycznie nie męczą uszu. Ich system wyciszania dźwięków otoczenia pozwoli wam skutecznie się od niego odciąć. Czy to w akademiku, czy na gwarnym korytarzu uczelni – wasze zmysły w końcu odpoczną. No chyba, że chcesz rozkręcić na maksa muzykę, a do tego słuchawki te nadają się równie doskonale.

Nieprzerwana łączność ze światem.

najlepsze gadżety dla studenta class="wp-image-811549"

Czy mieszkamy w domu, czy w wynajętym pomieszczeniu – na pewno zadbaliśmy o niezbędny w dzisiejszych czasach dostęp do Internetu. Teraz trzeba go tylko jeszcze udostępnić naszym urządzeniom. Tak, by jego wydajność była jak najwyższa przy jak najniższych opóźnieniach i pozostałych zakłóceniach.

Dobrym pomysłem będzie kupno rutera ze slotem na kartę SIM – dzięki temu nie stracimy łączności z cyfrowym światem w momencie, gdy nasz dostawca będzie miał awarię. Model TP-Link TL-MR6400 można tak skonfigurować, by nie przekroczyć wykupionego na kartę pakietu. Ustawienia urządzenia pozwalają również na ograniczenie dostępu do sieci, jeżeli obawiamy się, że nasi współlokatorzy będą surfować po niebezpiecznych stronach.

Lokowanie produktu
Najnowsze