Fundacja Polpharmy ogłasza konkurs na najlepsze pomysły z dziedziny telemedycyny i diagnostycznych technik mobilnych

Lokowanie produktu

Wiadomość zainteresuje najbardziej medyczne start-upy, pomysłowych studentów i inne utalentowane osoby, które mają dobry pomysł na mobilne rozwiązania zdolne przysłużyć się medycynie. Naukowa Fundacja Polpharmy postanowiła rozszerzyć swoje zainteresowania i w tym roku organizuje konkurs na techniki mobilne w służbie medycyny.

28.09.2018 08.51
polpharma techniki mobilne

To, że nowe technologie mają ogromny wpływ na medycynę nie jest żadną tajemnicą. Telemedycyna, czyli świadczenie usług medycznych w oparciu o najnowsze rozwiązania informatyczne już teraz pozwala diagnozować lub nawet operować pacjentów na odległość.

W Polsce inicjatywy związane z telemedycyną koncentrują się głównie na tworzeniu systemów do przesyłania sygnałów EKG, zdjęć rentgenowskich, obrazów USG, CT i wyników innych badań przez internet w celach konsultacyjnych. Równie ważną gałęzią rozwoju jest efektywna organizacja baz danych i niezbędnych systemów kontroli.

Świat podbijają też osobiste urządzenia, dzięki którym ich użytkownicy mogą nieustannie monitorować swój stan zdrowia i udostępniać go praktycznie w czasie rzeczywistym swojemu lekarzowi. Eksperci zgodnie twierdzą, że te rozwiązania nie wyczerpują jeszcze wszystkich możliwości rozwoju medycyny w oparciu o nowe technologie. I tu pojawia się Naukowa Fundacja Polpharmy.

Konkurs na techniki mobilne to szansa na znalezienie polskiego, medycznego jednorożca

Naukowa Fundacja Polpharmy założona w 2001 roku przez Polpharmę jest jedną z największych w kraju organizacji finansujących projekty badawcze realizowane przez polskich naukowców. Misją Fundacji jest wspieranie rozwoju nauk medycznych i farmaceutycznych.

Działalność statutowa Fundacji jest w całości finansowana z budżetu Polpharmy. Najważniejszym programem realizowanym przez Fundację jest przeprowadzany corocznie konkurs na finansowanie projektów badawczych w dziedzinie nauk farmaceutycznych i medycznych.

W tym roku Rada Naukowa Fundacji zaproponowała przeprowadzenie dodatkowego konkursu dla twórców technik mobilnych, które mogą skutecznie wspierać prewencję, diagnostykę i leczenie chorób cywilizacyjnych w zakresie:

  • wpływu na redukcję czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych
  • wpływu na chorobowość
  • udziału w postawieniu rozpoznania
  • wpływu na rokowanie
  • wpływu na przestrzeganie przez pacjenta zalecanej terapii
  • symulacji procesów chorobowych i wsparciu przy wyborze i monitorowaniu procesu leczniczego
  • wpływu na edukację pacjentów i/lub lekarzy
  • wpływu na efektywność kosztową terapii, prewencji lub diagnostyki.

Jury wybierze trzy najciekawsze projekty, które uzyskają nagrody pieniężne. Nie oznacza to jednak, że reszta odejdzie z kwitkiem. Twórcy najciekawszych rozwiązań, nawet jeśli nie zajmą miejsca na podium, spotkają się z potencjalnymi inwestorami, którzy będą mogli pomóc im w finansowaniu projektu. Jeśli ktoś interesuje się start-upami, wie doskonale, że dobry pomysł to dopiero początek drogi do sukcesu i że niektóre dobre projekty umierają, zanim zainteresuje się nimi ktoś z pieniędzmi.

Fundacja Polpharmy ma doskonały timing.

Dlatego inicjatywa Polpharmy nie powinna być traktowana tylko i wyłącznie jako konkurs. Fundacja Naukowa założona przez jedną z największych firm farmaceutycznych w Polsce to przede wszystkim doskonała szansa na sprzedanie swojego pomysłu. O ile jest na tyle dobry, że ktoś zechce go kupić rzecz jasna. Moment też jest wyjątkowo dobry:

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 15 grudnia na adres techniki.mobilne@polpharma.com. Najciekawszym rozwiązaniom przyjrzymy się również na Spider's Web. Kto wie, może dzięki tej inicjatywie powstanie projekt, który okaże się hitem nie tylko w Polsce, ale i na świecie?

Partnerem tekstu jest Polpharma.

Lokowanie produktu
Najnowsze