REKLAMA

Kingdoms of Amalur ma szansę na wielki powrót. THQ Nordic nabyło prawa do marki

To bardzo dobra wiadomość, bo mówimy o uniwersum, które miało w sobie duży potencjał.

07.09.2018 17.55
Kingdoms of Amalur ma szansę na wielki powrót. THQ Nordic nabyło prawa do marki
REKLAMA
REKLAMA

THQ Nordic już od jakiegoś czasu można nazywać bez zawahania kolekcjonerem marek. Nawet aktualna nazwa firmy wzięła się z wykupienia wydawcy THQ wraz ze wszystkimi jego IP. Nordic Games w 2016 r. przemianowało się właśnie na THQ Nordic, by zwiększyć swoją rozpoznawalność i podkreślić bazę marek, które posiadają przez wykupienie THQ - choćby Darksiders czy Red Faction.

Od lat co i raz można usłyszeć informacje, co tym razem kupił THQ Nordic. A to Jagged Alliance, którego nowa odsłona - Rage! - wyjdzie jeszcze w tym miesiącu, a to Koch Media, posiadające takie IP jak Saints Row, Metro 2033 czy Homefront...

Teraz z kolei okazuje się, że THQ Nordic nabyło prawa do marki Kingdoms of Amalur.

 class="wp-image-799186"
Kingdoms of Amalur: Reckoning

Kingdoms of Amalur: Reckoning wyszło w 2012 r. i wzięło wszystkich z zaskoczenia. Nikomu nieznane 38 Studios stworzyło bowiem diabelnie grywalnego RPG-a akcji, który zgarnął bardzo dobre oceny i zdobył serca graczy. Atrakcyjny świat fantasy projektował zresztą sam R.A. Salvatore, którego entuzjaści gatunku znają z serii powieści o Drizztcie Do'Urdenie. Za kierunek artystyczny odpowiadał natomiast Todd McFarlane - tak, ten od komiksów z serii „Niesamowity Spider-Man” i „Spawn”. Uniwersum było zatem w bardzo kompetentnych rękach.

Niestety po tej udanej premierze o marce było cicho. Głównie dlatego, że 38 Studios ogłosiło bankructwo. IP leżało zatem na growym cmentarzysku, aż THQ Nordic postanowiło chwycić za łopatę i wykopać trupa. Nie wiadomo, ani ile firma zapłaciła za prawa, ani co właściwie zamierza z nimi zrobić. Chwali się jednak nowym nabytkiem, a to już dobry znak.

REKLAMA

Pozostaje mieć nadzieję, że THQ Nordic wykorzysta swoje potężne zasoby i zleci nowe Kingdoms of Amalur kompetentnym deweloperom. Ta marka zasługuje na nowe, godne życie i wygląda na to, że teraz, zupełnie znienacka, ma na nie wysoce prawdopodobną szansę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA