REKLAMA

Kiano Elegance 13.3 360 to tani laptop, który miło mnie zaskoczył

Kiano Elegance 13.3 360 to jeden z najciekawszych laptopów w swojej cenie. Za 1300 zł otrzymujemy elegancko wyglądający model konwertowalny, który jest w pełni wart wydanej na niego kwoty.

24.09.2018 13.48
Kiano Elegance 13.3 360 to tani laptop, który miło mnie zaskoczył
REKLAMA
REKLAMA

Jakość wykonania

Pierwszy kontakt z laptopem Kiano Elegance 13.3 360 był naprawdę dobry. Jego klapa została wykonana z matowego aluminium, zaś baza z plastiku, który aluminium zaskakująco dobrze udaje. Przynajmniej pod względem wyglądu, ponieważ po wzięciu komputera do ręki bardzo łatwo można wyczuć tworzywo sztuczne. Plastiki nieco uginają się podczas korzystania z maszyny, ale jest to standard w tej półce cenowej.

Całość prezentuje się bardzo elegancko i minimalistycznie. Jest to zasługa smukłej obudowy o grubości 12 mm. Laptop jest nie tylko smukły, ale też lekki, bo waży trochę ponad 1,3 kg. Oznacza to, że nie da się go wyczuć w torbie lub plecaku. Mała masa ma też swoje minusy, a mianowicie sprawia, że do rozłożenia laptopa trzeba użyć dwóch rąk, a nie jednej.

 class="wp-image-808512"

Nie da się za to narzekać na zawiasy spajające ekran z główną częścią laptopa, które są odpowiednio sztywne. To newralgiczny i delikatny element w większości komputerów, więc warto zwrócić na niego większą uwagę. A skoro jesteśmy przy klapie, ta dosyć mocno sprężynuje, co może przeszkadzać podczas korzystania z ekranu dotykowego w laptopie, jeżeli nie złożymy go niczym tabletu.

 class="wp-image-808479"

Wyświetlacz

Wspomniany ekran jest zresztą całkiem niezły, bo mamy do czynienia z jednostką IPS o 13,3-calowej przekątnej. Jego rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tę półkę cenową. Wyświetlacz oferuje całkiem niezłe kąty widzenia i przeciętne barwy, ale nie jest to przesadny problem. W końcu tanich laptopów nie kupują profesjonalny graficy, ale zwykli zjadacze chleba.

 class="wp-image-808488"

Jak już pisałem, ekran jest dotykowy i można go obsługiwać palcami lub dołączonym do zestawu rysikiem zasilanym bateriami AAA. Ponownie, nie spodoba się on profesjonalnym użytkownikom, ale do robienia notatek, kolorowania i wykonywania innych prostych czynności będzie jak znalazł.

 class="wp-image-808494"

Klawiatura i gładzik

Kiano Elegance 13.3 360 ma klawiaturę standardowych rozmiarów, która została pozbawiona bloku numerycznego, co jest standardem w 13-calowych laptopach. Nie ma też podświetlenia. Trzeba jednak przyznać, że jest odpowiednio wygodna i trudno jej cokolwiek zarzucić. Mimo że plastiki się czasami uginają, klik jest odpowiednio przyjemny, więc na komputerze można bardzo wygodnie pracować.

 class="wp-image-808500"

To samo tyczy się gładzika, który także jest standardowy. Na plus należy zaliczyć jego sporą powierzchnię i wyczuwalny klik, zaś na minus nieco za głośne przyciski oraz niedokładne reagowanie na gesty systemu Windows. W lewym górnym rogu touchpada znajduje się czytnik linii papilarnych, który znacznie przyspiesza logowanie się do systemu Windows. Działa po prostu dobrze i trudno cokolwiek mu zarzucić. To bardzo przydatny element, który powinien znaleźć się w zdecydowanej większości komputerów.

 class="wp-image-808506"

Podzespoły i standardy łączności

Pod tym względem Kiano Elegance 13.3 360 wypada standardowo. Sercem komputera jest procesor Celeron N3350 wspierany przez 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli na laptopie będzie za mało miejsca, można dołożyć do niego napęd SSD w standardzie M.2. By to zrobić, wystarczy odkręcić klapkę znajdującą się na dolnej części laptopa. Poza tym laptop Kiano to standardowy sprzęt nadający się do pracy biurowej, przeglądania sieci oraz konsumpcji multimediów. Jeżeli chcecie na nim grać lub projektować, poszukajcie czegoś mocniejszego.

 class="wp-image-808509"

Warto w kilku słowach powiedzieć coś o standardach łączności. Na jednej krawędzi komputera można znaleźć wyjście obrazu miniHDMI, port USB 3.0 oraz port zasilania. Na drugiej wyjście słuchawkowe, kolejny port USB 3.0 oraz slot na karty pamięci. Oprócz tego laptop wspiera łączność Bluetooth oraz Wi-Fi w standardzie 2.4 oraz 5 GHz.

 class="wp-image-808471"

Czas pracy bez ładowania

Laptop ma ogniwa o pojemności 9000 mAh, które pozwalają na 5-8 godzin komfortowej pracy. Na tym polu trudno się do czegoś przyczepić. Irytujący jest za to długi czas ładowania oraz to, że nie jest ładowany za pomocą portu USB, tylko własnego rozwiązania. To może okazać się o tyle problematyczne, że ładowarka dołączona do zestawu nie wygląda na wyjątkowo solidną i po jakimś czasie dołączony do niej przewód może się zerwać.

Czy warto kupić Kiano Elegance 13.3 360?

Tak, to całkiem niezły komputer w swoim przedziale cenowym. Cechuje się całkiem dobrą jakością wykonania, bogatym zestawem portów, długim czasem pracy oraz specyfikacją wystarczającą do codziennych zadań. Nie sposób zapomnieć też o tym, że może działać jako tablet, a do zestawu dołączony jest rysik.

REKLAMA
 class="wp-image-808476"

Czy Kiano Elegance 13.3 360 ma wady? Tak, ale są one drobne i wynikają z niskiej ceny komputera. Generalnie jest to naprawdę dobry laptop zarówno dla uczniów, jak też mniej wymagających studentów, którym powinny zainteresować się osoby mające do wydania na komputer 1300 zł. W swojej cenie jest to jedno z najlepszych urządzeń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA