REKLAMA

Jak wysłać SMS na komputerze z Windows 10? Niebawem będzie to bajecznie proste

Plan na zdominowanie świata telefonów systemem Windows 10 Mobile ku zaskoczeniu nielicznych nie wypalił. Microsoft stracił okazję na elegancką integrację świata mobilnego z desktopowym. Teraz przyciąga do siebie posiadaczy najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie.

11.09.2018 12.23
Jak wysłać SMS na Windows 10? Niedługo będzie to bardzo proste
REKLAMA
REKLAMA

Być może niektórzy z was potrzebowali wejść do ustawień komunikatora Skype na Windows. Zapewne zauważyliście, że można w nim ustawić synchronizację wiadomości SMS. Od razu to wyłączcie, szkoda nawet pojedynczego taktu zegara procesora w waszym komputerze na tę funkcję. To pozostałość po czasach, kiedy nieliczni z nas mieli w kieszeniach telefony z Windows 10 Mobile. Za pośrednictwem Skype’a na Windows można było wysyłać i odbierać SMS-y z naszego smartfona.

Windows 10 Mobile przechodzi do historii, a Microsoft by skłonić nas – posiadaczy pecetów z Windowsem – do korzystania z jego usług na telefonie komórkowym, musi najpierw nas do tego jakoś przekonać. Najnowszym i całkiem niezłym pomysłem jest zapewnienie wygodnego odbierania i wysyłania wiadomości SMS bez odrywania rąk od klawiatury. Niestety, na razie tylko posiadaczom telefonów z Androidem.

Jak wysyłać i odbierać wiadomości SMS na Windows 10? Pierwsza możliwość: aplikacja Twój telefon.

Ta systemowa aplikacja pojawi się wraz z październikową aktualizacją Windows 10. Aktualnie trwają jej beta-testy, podobnież jak całej aktualizacji. Niestety, znajduję się w grupie testerów, która jeszcze nie otrzymała najnowszej wersji odblokowującej możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, jednak wyobrażam sobie, że będzie to dość wygodne – na razie jednak mogę przetestować (działa!) pobieranie za jej pomocą zdjęć z pamięci telefonu.

jak wysłać sms z windows 10
„Twój telefon" na razie pozwala na zgrywanie zdjęć z telefonu. Już niedługo pozwoli również na wysyłanie i odbieranie za jego pośrednictwem SMS-ów

Aplikacja ta polega na zainstalowanej w naszym urządzeniu z Androidem innej aplikacji, jaką jest Microsoft Apps. Jej obecność w telefonie dodaje również nową pozycję do systemowego menu Udostępnij, jaką jest Kontynuuj na PC – możemy dzięki temu wysyłać sobie szybko na komputer strony internetowe, które chcemy przeczytać na większym ekranie. Samo jej uruchomienie wyświetli katalog wszystkich aplikacji, jakie Microsoft udostępnia w Sklepie Play.

Pojawi się druga możliwość – obsługa wiadomości SMS przez nasz telefon wróci do Skype’a.

Po co ten niepotrzebny bałagan i wprowadzanie SMS-owania w drugim miejscu? To mnożenie bytów to ukłon w stronę użytkowników, którzy nie polegają na Windows 10. Skype na Androida za naszą zgodą będzie pobierał dane związane z SMS-ami i je wysyłał, mogąc być sparowanym z komputerem z Windows 10… a także z Windows 8.x, Windows 7 i z macOS. A więc na każdym, na którym Skype objęty jest wsparciem serwisowym.

REKLAMA
jak wysłać sms z windows 10
Skype zintegruje skrzynkę SMS telefonu z Androidem z Windows 7, 8.x, 10 oraz macOS

Mechanizm ten dopiero co został przekazany do publicznych beta-testów. Jego rozwój nie jest zależny od rozwoju Windows 10, nie wiadomo więc, czy trafi on do zwykłych użytkowników w podobnym terminie, co wspomniana wcześniej aplikacja Twój telefon. Jedno jednak jest pewne: to doskonała zachęta dla posiadaczy telefonów z Androidem i PC z Windowsem (i macOS), by zainstalowali Skype’a lub katalog aplikacji Microsoftu. Nie tylko na tym skorzystają, ale może nawet zaczną – nie do pomyślenia! – korzystać z tych aplikacji na telefonie również i w inny sposób…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA