1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Jak wysłać SMS na komputerze z Windows 10? Niebawem będzie to bajecznie proste

Jak wysłać SMS na Windows 10? Niedługo będzie to bardzo proste
144 interakcji
dołącz do dyskusji

Plan na zdominowanie świata telefonów systemem Windows 10 Mobile ku zaskoczeniu nielicznych nie wypalił. Microsoft stracił okazję na elegancką integrację świata mobilnego z desktopowym. Teraz przyciąga do siebie posiadaczy najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie.

Być może niektórzy z was potrzebowali wejść do ustawień komunikatora Skype na Windows. Zapewne zauważyliście, że można w nim ustawić synchronizację wiadomości SMS. Od razu to wyłączcie, szkoda nawet pojedynczego taktu zegara procesora w waszym komputerze na tę funkcję. To pozostałość po czasach, kiedy nieliczni z nas mieli w kieszeniach telefony z Windows 10 Mobile. Za pośrednictwem Skype’a na Windows można było wysyłać i odbierać SMS-y z naszego smartfona.

Windows 10 Mobile przechodzi do historii, a Microsoft by skłonić nas – posiadaczy pecetów z Windowsem – do korzystania z jego usług na telefonie komórkowym, musi najpierw nas do tego jakoś przekonać. Najnowszym i całkiem niezłym pomysłem jest zapewnienie wygodnego odbierania i wysyłania wiadomości SMS bez odrywania rąk od klawiatury. Niestety, na razie tylko posiadaczom telefonów z Androidem.

Jak wysyłać i odbierać wiadomości SMS na Windows 10? Pierwsza możliwość: aplikacja Twój telefon.

Ta systemowa aplikacja pojawi się wraz z październikową aktualizacją Windows 10. Aktualnie trwają jej beta-testy, podobnież jak całej aktualizacji. Niestety, znajduję się w grupie testerów, która jeszcze nie otrzymała najnowszej wersji odblokowującej możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, jednak wyobrażam sobie, że będzie to dość wygodne – na razie jednak mogę przetestować (działa!) pobieranie za jej pomocą zdjęć z pamięci telefonu.

jak wysłać sms z windows 10 class="wp-image-801589"/></a><figcaption>„Twój telefon"
„Twój telefon" na razie pozwala na zgrywanie zdjęć z telefonu. Już niedługo pozwoli również na wysyłanie i odbieranie za jego pośrednictwem SMS-ów

Aplikacja ta polega na zainstalowanej w naszym urządzeniu z Androidem innej aplikacji, jaką jest Microsoft Apps. Jej obecność w telefonie dodaje również nową pozycję do systemowego menu Udostępnij, jaką jest Kontynuuj na PC – możemy dzięki temu wysyłać sobie szybko na komputer strony internetowe, które chcemy przeczytać na większym ekranie. Samo jej uruchomienie wyświetli katalog wszystkich aplikacji, jakie Microsoft udostępnia w Sklepie Play.

Pojawi się druga możliwość – obsługa wiadomości SMS przez nasz telefon wróci do Skype’a.

Po co ten niepotrzebny bałagan i wprowadzanie SMS-owania w drugim miejscu? To mnożenie bytów to ukłon w stronę użytkowników, którzy nie polegają na Windows 10. Skype na Androida za naszą zgodą będzie pobierał dane związane z SMS-ami i je wysyłał, mogąc być sparowanym z komputerem z Windows 10… a także z Windows 8.x, Windows 7 i z macOS. A więc na każdym, na którym Skype objęty jest wsparciem serwisowym.

jak wysłać sms z windows 10
Skype zintegruje skrzynkę SMS telefonu z Androidem z Windows 7, 8.x, 10 oraz macOS

Mechanizm ten dopiero co został przekazany do publicznych beta-testów. Jego rozwój nie jest zależny od rozwoju Windows 10, nie wiadomo więc, czy trafi on do zwykłych użytkowników w podobnym terminie, co wspomniana wcześniej aplikacja Twój telefon. Jedno jednak jest pewne: to doskonała zachęta dla posiadaczy telefonów z Androidem i PC z Windowsem (i macOS), by zainstalowali Skype’a lub katalog aplikacji Microsoftu. Nie tylko na tym skorzystają, ale może nawet zaczną – nie do pomyślenia! – korzystać z tych aplikacji na telefonie również i w inny sposób…