Wielki festiwal innowacji po raz trzeci. Zapraszamy do Gdańska na Innovation@Amazon

Patronat medialny

Amazon to nie tylko sklep internetowy ale i lider technologii, do tego prowadzący dużo swoich działań na terenie Gdańska. To właśnie w tym pięknym mieście znajduje się Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Już od trzech lat Centrum organizuje Innovation@Amazon - spotkanie dla programistów, inżynierów, studentów i wszystkich interesujących się nowinkami technologicznymi.

21.09.2018 16.58
Innovation@Amazon po raz trzeci - zapraszamy do Gdańska

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 29 września w gdańskim Starym Maneżu. W trakcie całodziennej konferencji eksperci z Amazon przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinach takich jak:

  • Uczenie maszynowe (machine learning)
  • Deep learning
  • Rozumienie i przetwarzanie języka naturalnego
  • Tworzenie aplikacji Alexa Skills na urządzenia z Amazon Alexa
  • Używanie Amazon Web Services w tworzeniu własnych rozwiązań.

Innovation@Amazon to oczko w głowie polskiego centrum Amazona.

To właśnie w polskim oddziale powstaje wiele z technologii używanych na całym świecie przez urządzenia takie jak Amazon Echo czy Fire TV.

Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon tak opisuje cele konferencji:

Na konferencji w roli prelegentów wystąpi wielu ekspertów z Amazona. Zobaczymy m.in. Juliena Simona z Amazon Web Services, który opowie o użyciu deep learning w usłudze Amazon Sage Maker. Pojawi się również Alan Packer, który zaprezentuje przetwarzanie języka naturalnego w celu łączenia usług takich jak automatyka domowa czy kalendarze i przypomnienia.

 class="wp-image-807427"

Nie zabraknie polskich akcentów - Tomasz Stachlewski zaprezentuje temat na czasie dla wszystkich programistów: pracę z rozwiązaniami serverless i kontenerami w celu szybkiego budowania aplikacji.

Jeśli dzień wypełniony prelekcjami i możliwością bezpośrednich rozmów z prelegentami to wciąż za mało, Amazon zaprasza dzień wcześniej (28 września) na warsztaty dla programistów. W trakcie warsztatów nauczymy się jak zbudować tzw. skill dla Alexy oraz jak tworzyć aplikacje serverless działające w chmurze.

Dotychczasowe spotkania w ramach Innovation@Amazon nie rozczarowywały, i były ciekawymi spotkaniami z najnowszymi technologiami. Jestem pewien, że w tym roku będzie podobnie, i że zobaczymy się w przyszłym tygodniu w Gdańsku.

Patronat medialny
Najnowsze