REKLAMA

GoPro Hero 7 nie ma już przed nami tajemnic. Powitajcie trzy nowe kamery

GoPro Hero 7 nie ma już przed nami tajemnic. Powitajcie trzy nowe kamery Hero 7 Black, Silver i White.

20.09.2018 17.10
GoPro hero 7 Black
REKLAMA
REKLAMA

Informacja o GoPro Hero 7 tuż przed premierą wyciekła na wszystkie możliwe sposoby. Zobaczyliśmy zarówno informację prasową jak i zdjęcia produktowe. Chwilę później producent sam udostępnił cały komplet informacji.

Trzy nowe kamery GoPro Hero 7.

GoPro hero 7 Black class="wp-image-807211"

GoPro wprowadza trzy kamery nowej serii: HERO7 Black, HERO7 Silver, oraz HERO7 White (to oficjalny zapis nazw tego producenta).

Zacznijmy od najlepszego modelu Hero 7 Black. Potrafi on nagrywać wideo 4K/60fps, 2,7K/120fps i 1080/240fps oraz korzysta z nowych algorytmów stabilizacji HyperSmooth, a trzeba pamiętać, że już poprzednik wypadał w tej kwestii rewelacyjnie. Kamerka robi też zdjęcia 12 MP w szybkością do 30 kl./s, a w oprogramowaniu pojawił się tryb portretowy do zdjęć w pionie, powstały z myślą o mediach społecznościowych.

GoPro hero 7 Black class="wp-image-807214"

Bryła kamery nie zmieniła się względem poprzedniczki i nadal jest wodoszczelna do głębokości 10 m bez żadnej dodatkowej obudowy. Z tyłu znajdziemy dotykowy ekran o przekątnej 2 cali. Nie zabrakło też sterowania głosowego, streamingu na żywo, zdjęć RAW, wykrywania twarzy i uśmiechu i trybu SuperPhoto Auto HDR.

Wielką nowością jest obsługa zewnętrznych mikrofonów.

Dźwięk zawsze był piętą achillesową kamer GoPro, ale wraz z serią 7 może się to zmienić. Kamery nagrywają dźwięk stereo, ale po raz pierwszy umożliwiają podłączenie zewnętrznego mikrofonu. Będzie do tego potrzebny adapter GoPro, sprzedawany osobno.

Dwie tańsze kamery zapowiadają się nie mniej interesująco.

GoPro hero 7 Black class="wp-image-807217"

GoPro Hero 7 Silver i White współdzielą z wersją Black obudowę, ekran, wodoszczelność i większość funkcji, takich jak obsługa głosem i nowy tryb portretowy. Różnią się natomiast matrycami i możliwościami filmowymi oraz fotograficznymi.

Hero 7 Silver nagrywa w 4K ale tylko w 30 kl./s, do tego ze standardową stabilizacją (bez nowej HyperSmooth). Bitrate nagrań 4K jest ograniczony do 30 Mb/s. Z kolei Hero 7 White nagrywa tylko 1080p w 60 kl./s z podstawową stabilizacją. Obie kamery pozwalają uzyskać tylko dwukrotne spowolnienie w slow-motion, podczas gdy wersja Black oferuje ośmiokrotne.

GoPro hero 7 Black class="wp-image-807220"

W kwestii zdjęciowej kamery Sliver i White robią zdjęcia w rozdzielczości 10 MP z szybkością do 15 fps.

Rewolucji nie ma, ale nikt na nią nie liczył. Nowe kamery na pewno znajdą odbiorców.

GoPro w obecnych czasach musi walczyć z chińską konkurencją, ale nadal ma grupę oddanych fanów. Ponadto w oczach profesjonalistów nadal jest pierwszym wyborem, a odpowiedniki raczej nie są brane pod uwagę. Amerykańska firma nadal jest synonimem najlepszej jakości obrazu i niezawodności na rynku kamer sportowych.

REKLAMA

Nie inaczej będzie w przypadku linii Hero 7. Dodatkowo współpraca z zewnętrznymi mikrofonami i rozdzielenie linii na trzy modele z pewnością przyciągną więcej klientów.

Ceny nowych kamer wyglądają następująco: GoPro Hero 7 Black - 429,99 euro, Hero 7 Silver - 329,99 euro, Hero 7 White - 219,99 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA