REKLAMA

Jeden powód mniej, by używać launchera. Google wprowadza personalizację widżetu wyszukiwania

Jeżeli jesteś fanem dostosowywania wyglądu Androida do siebie, koniecznie sprawdź nowy widżet wyszukiwarki Google.

26.09.2018 15.14
widżet wyszukiwania google
REKLAMA
REKLAMA

Widżet Google to niesamowicie użyteczny element ekranu głównego smartfona. Pozwala nie tylko wyszukiwać informacje tekstowo lub głosowo, ale też wydawać komendy do smartfona. Co prawda Asystent Google nadal jest u nas niedostępny, ale Google i tak zna zaskakująco wiele komend, które rozumie perfekcyjnie w języku polskim.

Przykładowo, kiedy przygotowuję obiad, z reguły nie mam czasu ręcznie ustawiać minutnika. Zawsze klikam wtedy ikonkę mikrofonu i mówię „nastaw minutnik na 15 minut”. W ten sam sposób można dodawać wydarzenia do kalendarza, czy np. nowe budziki.

To funkcje są dostępne w widżecie Google, który właśnie doczekał się opcji personalizacji.

Wystarczy otworzyć aplikację Google, wybrać ostatnią ikonkę na dolnym pasku i przejść do „Dostosuj Widżet”. Znajdziemy tam zupełnie nowe możliwości personalizacji tego elementu.

Możemy wybrać formę logotypu Google (pełna nazwa lub samo G), jeden z trzech stopni zaokrąglenia rogów, kolor widżetu i stopień przezroczystości. W efekcie można stworzyć widżet pod swój konkretny gust. Będzie on dostępny w panelu widżetów (najczęściej trzeba przytrzymać dłużej ekran główny) jako widżet Google.

widżet wyszukiwania google class="wp-image-809983"

To funkcja rodem z zewnętrznych launcherów.

Od bardzo dawna korzystam z launchera Nova Prime, który ma bardzo bogate możliwości personalizacji, w tym także widżetu Google’a. Taki widżet umieściłem bezpośrednio w docku, pod ikonami, a więc na każdym ekranie mam do niego dostęp. Dodatkowo dodałem w nim skrót do aktualnej pogody, czego nie da się zrobić w oficjalnym rozwiązaniu Google’a.

REKLAMA

Mimo to nowy widżet jest zaskakująco elastyczny, zwłaszcza jak na Google’a. Jeśli lubisz mniejsze lub większe modyfikacje Androida, jest to element, któremu warto się przyjrzeć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA