Powrót do szkoły lub na uczelnię? Sprawdź Asusa VivoBook z serii X540 do pracy i rozrywki

Lokowanie produktu

Są dwa urządzenia, bez których nie wyobrażam sobie codziennej pracy i spędzania wolnego czasu. Jednym z nich jest smartfon, a drugim laptop. To sprzęty, które pozwalają mi wykonywać różne zadania i np. oglądać seriale tam, gdzie chcę i jak chcę. Siedzenie przy biurku przez 8-12 godzin? To nie dla mnie.

05.09.2018 17.40
asus vivobook x540lj euro rtv agd

Starzy mówią, że młodzi mają teraz lepiej. I choć trzydziestka jeszcze przede mną, to trochę racji muszę im przyznać. Kiedy chodziłam do szkoły przez wiele lat mogłam o komputerze tylko pomarzyć, a o internecie, cóż, zapomnieć. Stacjonarny komputer pojawił się w moim domu, kiedy miałam 12 lat. Pamiętam, że zainstalowałam sobie na nim po jakimś czasie multimedialną encyklopedię! O Wikipedii, która założona została w 2001 roku, nie miałam wtedy jeszcze pojęcia.

Internet był drogi, a surfowanie po sieci dość kłopotliwe – nie było stałego łącza. Przez jakiś czas usilnie starałam się przekonać rodziców, że korzystanie z internetu dostarczanego przez Telekomunikację Polską, który kosztował miliony monet (zapomnijcie o siedzeniu przez kilka godzin w sieci, 15 minut i koniec imprezy), to wspaniały interes. Dodam, że podłączenie się do internetu blokowało oczywiście linię telefoniczną. Cóż, nie zgodzili się, a mnie zostało chodzenie po kafejkach internetowych.

Dzisiaj wydaje się to wręcz nie do pomyślenia.

W laptopie mieścimy wszystko (dosłownie, mieści się tam całe nasze życie), a bez internetu uczenie się, rozrywka, kontakty towarzyskie są zdecydowanie trudniejsze i bardziej wymagające. Takiego Asusa VivoBook X540LJ z systemem Windows 10 zabierzemy ze sobą wszędzie – na uczelnię, gdzie możemy bezpośrednio na nim robić notatki, na wakacje, gdzie rozłożymy się z nim na trawie, na kanapę, gdzie leżąc wygodnie pod kocem, odpalimy Netfliksa.

Asus VivoBook X540LJ łączy nasze wszystkie potrzeby – idealnie nadaje się do pracy, jak i do rozrywki.

Waży niecałe 2 kg (dokładnie 1,9 kg), jest smukły i wytrzymały, więc nie będzie problemem włożenie go do torby czy plecaka i pojechanie na uczelnię. Jest lżejszy niż wiele podręczników i książek, z których części na pewno możemy korzystać w wersji cyfrowej właśnie dzięki nowemu Asusowi. Jego ergonomiczna klawiatura pozwala na wygodne pisanie – skok klawisza to 1,8 mm.

Panel dotykowy został stworzony z wykorzystaniem technologii Asus Smart Gesture. Touchpad jest bardzo czuły i pozwala wykorzystać gesty, które stosujemy podczas używania urządzeń z dotykowym ekranem – możemy łatwo powiększać, pomniejszać i przewijać strony internetowe. Korzystanie z laptopa będzie też przyjemniejsze, bo ten nie zmęczy naszych oczu. Tryb ASUS Eye Care zmniejsza emisję niebieskiego światła nawet o 33 proc., dzięki czemu czytanie staje się bardziej komfortowe, a oczy są zabezpieczone nie tylko przed zęczeniem, ale i innymi dolegliwościami.

Asus VivoBook X540LJ spokojnie nada się do długich godzin pracy, bo jego obudowa nie nagrzewa się, a także do długich godzin słuchania muzyki i oglądania filmów oraz seriali. Notebook pozwala na cieszenie się wysoką jakością dźwięku – jego głośniki zapewniają czysty dźwięk, redukując hałasy. Doskonałe basy pozwolą w pełni wybrzmieć naszym ulubionym kawałkom dostępnym np. na Spotify.

Praca i rozrywka w jednym?

To świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym dla tych, którzy na co dzień potrzebują komputera w swoim zawodzie i zajęciach, a niekoniecznie – tak jak ja – zawsze muszą i chcą pracować w domu. Po wypełnieniu obowiązków ich centrum rozrywki wciąż pozostaje z nimi. W przypadku mojej pracy w ramach Spider's Web Rozrywka, która bardzo często polega na oglądaniu nowych produkcji i ich recenzowaniu, to świetna opcja.

Gdyby tylko kiedyś, to wszystko było możliwe, pewnie napisałabym co najmniej kilka wypracowań o wiele szybciej.

* Tekst powstał we współpracy z RTV EURO AGD

Lokowanie produktu
Najnowsze