REKLAMA

Klienci Alior Banku z kartami stykowymi zapłacą za pośrednictwem Google Pay i Apple Pay

Google Pay i Apple Pay dostępne dla klientów Alior Banku z kartami stykowymi

06.09.2018 15.02
Alior Bank zmiany internet
REKLAMA
REKLAMA

Narodowy Bank Polski podaje, że tylko w 2017 r. liczba kart umożliwiających transakcje zbliżeniowe urosła w Polsce o 2,5 mln. Alior Bank chce to wykorzystać i uruchamia płatności mobilne dla kart stykowych.

Urządzeniami mobilnymi płacimy coraz częściej.

Tylko w lipcu klienci Alior Banku dokonali dwa razy więcej transakcji zbliżeniowych za pomocą urządzeń mobilnych niż na początku roku. To zresztą trend zauważalny na całym rynku. Raport “Polacy na zakupach”wskazuje, że obecnie już 17 proc. Polaków dokonuje raz w tygodniu przynajmniej zakupów przez smartfona. Jeszcze rok temu ów odsetek wynosił tylko 9 proc. Z kolei 7 proc. nas robi to codziennie.

Alior Bank zachęca do płacenia smartfonem lub zegarkiem.

Kierunek jest oczywisty i coraz więcej z nas będzie kupować za pomocą swojego smartfona. Alior Bank nie zamierza przegapić tej koniunktury. Właśnie wprowadził płatności mobilne dla kart stykowych. Bank zakłada, że dzięki temu dostęp do płatności za pomocą Google Pay i Apple Pay zyska nawet 200 tys. klientów. Taki krok jest jak najbardziej zasadny. Mimo, że Alior już kart stykowych nie wydaje, szacuje że wśród wszystkich do tej pory wydanych takie plastiki stanowią ok. 10 proc.

Dzięki uruchomieniu nowej funkcji Alior Bank zachęca do płacenia smartfonem lub smartwatchem.

Płatności mobilne - jak to zrobić?

Chcąc ze swoją kartą stykową Alior Banku korzystać z dobrodziejstw Google Pay i Apple Pay trzeba w pierwszej kolejności zmienić limit operacji zbliżeniowych. Bez tego kroku pozostaną one na domyślnym poziomie, czyli 0 zł i płacenie smartfonem lub inteligentnym zegarkiem przejdzie nam obok nosa.

REKLAMA

Aby płacić zbliżeniowo, wystarczy w aplikacji Alior Bank lub w bankowości interentowej zmienić limity płatności zbliżeniowych, a następnie dodać kartę do usługi - podpowiada Anna Baranek z Departamentu Marketingu i PR Alior Banku.

Takiej zmiany dokonamy też odwiedzając dowolną placówkę Alior Bank.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA