1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Od gry tekstowej, przez walki czołgów, na strzelaninie kończąc - z tym kursem zrobisz własne gry na Unreal Engine

Lokowanie produktu

Unreal Engine to aktualnie najpopularniejszy, odnoszący największe sukcesy silnik do tworzenia gier wideo. Środowisko oparte na C++ można okiełznać nawet bez wstępnej znajomości języka programowania. Wystarczy dopracowany i uznany kurs, z którego skorzystało już prawie 150 tys. osób.

18.08.2018
20:02
Z tym kursem zrobisz gry na silniku Unreal Engine, bez znajomości C++

Silnik do tworzenia gier jest tak dobry jak produkty w nim stworzone. Przyjmując taką optykę, Unreal Engine jest absolutnie bezkonkurencyjny. Dosyć powiedzieć, że to właśnie na Unreal Engine 4 działa Fortnite - aktualnie najpopularniejsza, najbardziej dochodowa gra świata. Do tego jak działa! Dzięki wysokiej elastyczności silnika, w Fortnite można współcześnie zagrać na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Nintendo Switchu, Androidzie oraz iOS.

 class="wp-image-776467"
Fortnite działający na iOS

Trudno zliczyć wszystkie wielkie hity, jakie powstały na Unreal Engine.

Na tym silniku działa m. in. Kingdom Hearts III, Ace Combat 7: Skies Unknown, Dragon Ball FighterZ, Vampyr, PUBG, Gears of War 4, Street Fighter V, Tekken 7, XCOM 2, Rocket League, DmC: Devil May Cry, Borderlands 2, Mass Effect 3, Smite czy BioShock 2. Nie ma gatunku, z którym Unreal by sobie nie poradził. Gra wyścigowa, bijatyka, symulator lotniczy, gra akcji, cRPG, pierwszoosobowa strzelanina - silnik wszędzie znajduje swoje zastosowanie.

Imponująca jest również liczba platform, na jakich Unreal Engine jest aktywnie wspierany i rozwijany. Gry na tym silniku pojawiają się na systemach Windows, MacOS, Linux, HTML5, iOS, Android, PlayStation 4, PSVR, Nintendo Switch, Oculus Rift, HTC Vive i wielu, wielu więcej. Biorąc to pod uwagę, Unreal Engine wyrasta na jeden z najbardziej perspektywicznych silników dla gier na świecie, zaraz obok nie tak potężnego Unity.

 class="wp-image-670339"
Bijatyka w Unreal Engine? Czemu nie

Językiem programowania używanym w Unreal Engine jest C++. Możesz go okiełznać.

C++ jest językiem o wszechstronnym użyciu, dla którego gry wideo to tylko jedno z wielu zastosowań. Dlatego chociaż dogłębna znajomość C++ na pewno jest niezwykle przydatna, niekoniecznie trzeba posiadać aż tak wysokie kwalifikacje podczas operowania na Unreal Engine. Dlatego warto zawęzić język programowania typowo pod potrzeby silnika gier, zwłaszcza ucząc się kompletnych podstaw i zaczynając od całkowitego zera.

Taka selekcja materiału nie jest łatwa. Mówimy wszakże o języku wszechstronnego zastosowania. Dlatego warto powierzyć ją profesjonalistom, którzy są w stanie przeprowadzić odpowiednie szkolenie C++, a następnie płynnie przejść do podstaw korzystania z silnika Unreal Engine. Zapotrzebowanie na takie szkolenie było tak duże, że udało się je sfinansować na Kickstarterze. Teraz ten sam materiał szkoleniowy, ale większy i jeszcze bardziej rozbudowany, jest dostępny na platformie Udemy w promocyjnej cenie.

 class="wp-image-786292"
środowisko Unreal Development

Unreal Engine Developer - poznaj C ++ i twórz gry“ to aż 60 godzin materiału szkoleniowego.

W trakcie trwania kursu stworzycie od A do Z aż cztery gry. Pierwszą z nich będzie prosta produkcja tekstowa w oparciu o samo C++. Dzięki temu poznacie podstawy języka programowania. Następnie organizatorzy szkolenia zabiorą was do środowiska Unreal Engine, w którym stworzycie i udekorujecie swoje pierwsze trójwymiarowe pomieszczenie. Brzmi nudno? Kolejną grą będą bitwy czołgów, w których zapoznacie się z zaawansowanymi składowymi takimi jak fizyka ostrzału czy model jazdy. Najtrudniejszą i najbardziej skomplikowaną grą będzie ta ostatnia - pierwszoosobowa strzelanina, przy której popuścicie wodze fantazji.

Szkolenie zostało uatrakcyjnione quizami oraz dodatkowymi wyzwaniami. Łącznie daje to 59 godzin materiału. Na szczęście pojedyncze lekcje są krótkie, dzięki czemu łatwo je przyswoić nawet wtedy, gdy ma się mało czasu. Godzinka na własny rozwój wieczorem po pracy? Z tym kursem nie będzie to żadnym problemem. Przemyślanie ułożona struktura ponad 350 (!) wykładów sprawia, że do kursu łatwo wrócić, nawet po nieco dłuższej przerwie.

 class="wp-image-786298"

Trzeba brać pod uwagę, że kurs jest w języku angielskim. To zarówno wada, jak i zaleta szkolenia. Wada, ponieważ część internautów nie zna języka królów. Zaleta, ponieważ wszystkie silniki działają domyślnie w języku angielskim i to właśnie on jest „natywnym“ językiem towarzyszącym programowaniu. Ucząc się bezpośrednio po angielsku, nie tracimy czasu na komplikujące sprawę przekłady. Awaryjna furtka to polskie tłumaczenie dodane przez Udemy. Odpowiada za nie automatyczny tłumacz, więc daleko mu do doskonałości. Może za to służyć jako pomoc rozstrzygająca niepewności.

Warto dodać, że za tłumaczenie odpowiadają algorytmy maszynowego uczenia się. Dzięki czemu do angielskojęzycznego kursu polscy klienci otrzymują przetłumaczony landing page (strona kursu) oraz napisy, które zostały wygenerowane automatycznie. Jest to jeden z nowych projektów Udemy, mający na celu poprawę odbioru kursów przez polskich użytkowników. Samo w sobie działanie tego typu jest innowacyjnym rozwiązaniem, które będzie silnie rozwijane w kolejnych latach.

Miarą dobrego kursu są jego organizatorzy i prowadzący. Ci dostali świetne oceny.

Za szkolenie „Unreal Engine Developer - poznaj C ++ i twórz gry“ odpowiada para informatyków po wyższych studiach. Ben Tristem przeszkolił w swojej karierze już prawie 430 tys. użytkowników, którzy wystawili mu wysoką ocenę 4,6 na 5-punktowej skali. Jego partner Sam Pattuzzi przeszkolił prawie 270 tys. osób, którzy również wystawili mu ocenę 4,6 na 5-punktowej skali. Dokładnie taką samą ocenę - 4,6 - ma sam kurs. To wypadkowa aż 25 tys. ocen. Naprawdę trudno o lepszą rekomendację.

Dzięki rabatowi dla czytelników Spider’s Web szkolenie „Unreal Engine Developer - poznaj C ++ i twórz gry“ kosztuje teraz 34,99 zł. Wystarczy zapisać się na kurs, korzystając z naszego promocyjnego odsyłacza. Jak wszystkie poprzednie kursy Udemy, również omawiany jest oferowany klientom na dożywotni okres, z możliwością pełnego pobrania wykładów i plików do pamięci komputera. Szkolenie zostało również dopasowane do urządzeń mobilnych, a po jego przejściu wystawiany jest certyfikat ukończenia.

*Materiał powstał we współpracy z marką Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze