REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung zawstydza Apple’a i prezentuje bezprzewodową ładowarkę Wireless Charger Duo

Jedna ładowarka, by dwa sprzęty naładować, już tu jest. I nie zrobił jej Apple, który takim pomysłem chwalił się rok temu. Przywitajcie ciepło Samsung Wireless Charger Duo.

09.08.2018
18:20
Samsung Wireless Charger Duo
REKLAMA
REKLAMA

Producenci dążą do wyeliminowania konieczności korzystania z kabli. Co prawda Samsung w Galaxy Note 9 nie zrezygnował z gniazda minijack, ale firma ma w ofercie już całkiem udane bezprzewodowe słuchawki. Nie pozbywa się też złącza ładowania, ale tak jak się spodziewaliśmy, przygotowała zupełnie nową ładowarkę indukcyjną.

Samsung Wireless Charger Duo, czyli prztyczek w nos Apple’a.

Firma z Cupertino bardzo późno zaczęła wspierać bezprzewodowe ładowanie smartfonów w standardzie Qi w iPhone’ach. Aby wizerunkowo nadrobić stracony czas, razem z urządzeniami zaprezentowała swoją ładowarkę bezprzewodową AirPower. Jedna mata miała służyć do ładowania jednocześnie telefonu, zegarka oraz słuchawek Bluetooth.

Apple nie podał jednak dokładnej daty premiery AirPower poza tym, że planuje wydać ją w 2018 r. Firma nadal nie łamie więc żadnej obietnicy, aczkolwiek fani oczekiwali tego akcesorium, zanim na półki trafią tegoroczne iPhone’y. Na to się jednak nie zanosi, co skrzętnie wykorzystał Samsung, prezentując ładowarkę Wireless Charger Duo na konferencji poświęconej Galaxy Note 9.

Samsung Wireless Charger Duo Galaxy Note 9 class="wp-image-782809"

Wireless Charger Duo od Samsunga naładuje dwa sprzęty jednocześnie.

Co prawda nie brzmi to tak spektakularnie, jak ładowanie iPhone’a, Apple Watcha i etui do AirPods jednocześnie, ale Samsung prezentuje produkt, który lada moment będzie można kupić. Urządzenie pozwoli na ładowanie dwóch sprzętów naraz - niezależnie od ich rodzaju.

Wireless Charger Duo pozwoli na ładowanie jednocześnie smartfona i zegarka, w tym nowego Galaxy Watcha. Można też ładować dwa smartfony zgodne ze standardem Qi, a ponieważ to otwarte rozwiązanie, ładowarka może przypaść do gustu nawet osobom, które… wybrały sprzęty Apple’a.

Wireless Charger Duo sprawdzi się w najróżniejszych scenariuszach.

Będzie nie tylko świetnym akcesorium dla osób, które zdecydują się na Galaxy Note 9 i zegarek Galaxy Watch, ale również dla osób korzystających z dwóch urządzeń. Sprawdzi się też na szafce nocnej u par, w których obie osoby mają telefony zgodne z Qi.

Warto dodać, że Wireless Charger Duo to tak naprawdę dwie ładowarki indukcyjne w jednej obudowie. Obie jej części pozwolą naładować sprzęt zgodny z Qi, a większa zgodna jest też z wydajniejszym, aczkolwiek zamkniętym standardem Samsung Fastcharge.

REKLAMA

Wireless Charger Duo - data premiery i cena.

Nowa ładowarka bezprzewodowa marki Samsung ma trafić do sprzedaży jeszcze dziś. Wireless Charger Duo zostanie najpewniej wyceniony na 399 zł, ale niewykluczone, że producent zdecyduje się udostępnić ładowarkę na naszym rynku nieco taniej, czyli za 369 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA