REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To musiało się wydarzyć. Samsung zaprezentował swój pierwszy inteligentny głośnik - Galaxy Home

To musiało się wydarzyć. Wiadome było, że skoro Apple zaprezentował swój inteligentny głośnik, jego arcyrywal nie będzie dłużny. Oto Samsung Galaxy Home.

09.08.2018
18:06
Samsung Galaxy Home
REKLAMA
REKLAMA

Asystent Bixby nie jest tak popularny jak Asystent Google czy nawet Siri, ale Samsung nie ustaje w wysiłku, by stale go rozwijać.

Dlatego od czasu Samsunga Galaxy S8 Bixby jest dostępny pod dedykowanym przyciskiem we wszystkich topowych smartfonach firmy, również w najnowszym Galaxy Note 9.

Podczas prezentacji nowego Note’a Samsung pokazał nowe możliwości Bixby’ego. Asystent coraz lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem mowy naturalnej i uczeniem maszynowym. Potrafi np. rozpoznać datę nie na podstawie konkretnych cyferek, a frazy „pierwszy piątek października”.

Samsung Galaxy Home class="wp-image-782827"

Możliwości Bixby’ego prezentują się imponująco. Gdy podczas prezentacji pracownik Samsunga powiedział do telefonu „potrzebuję podwózki na lotnisko JFK”, Bixby automatycznie przeliczył koszt zamówienia Ubera i zapytał o potwierdzenie.

Gadanie do smartfona ma jednak ograniczone zastosowanie. Raz, że wstydzimy się to robić w miejscu publicznym, a dwa, że… wpisanie zapytania jest po prostu szybsze, niż podyktowanie i odsłuchanie odpowiedzi. Do tego możemy to zrobić w każdym otoczeniu, co nie zawsze jest możliwe poprzez głos.

Dlatego inteligentni asystenci szturmem wchodzą do naszych domów. Google pokazał swoje głośniki Google Home z Google Assistant, podobnie jak inni producenci, tacy jak Lenovo czy JBL. Apple pokazał swojego Homepoda, by wprowadzić Siri do naszych domów.

Samsung nie mógł pozostać dłużny. Dlatego pokazał swój własny głośnik, napędzany asystentem Bixby.

Samsung Galaxy Home class="wp-image-782842"

Samsung Galaxy Home – Bixby w pięknym opakowaniu.

Wizualnie nowy głośnik Samsunga prezentuje się imponująco, przywodzi na myśl konstrukcje Harmanna Kardona i… nie bez przyczyny, bo powstał z AKG. Sam Harmann został też niedawno przejęty przez… Samsunga. Złośliwi pewnie powiedzą, że Galaxy Home przypomina wizualnie doniczkę na kwiaty, ale jeśli o mnie chodzi, to podoba mi się on bardziej od Apple Homepoda.

Aby zrobić większe wrażenie, Samsung w czasie prezentacji w Nowym Jorku postawił 60 urządzeń na sali i odtworzył przezeń prezentację.

Samsung Galaxy Home class="wp-image-782836"

Głośnik Samsunga odtwarza audio w 360 stopniach. Ma też wbudowany subwoofer, a dzięki optymalizacjom cyfrowym dźwięk dostosowuje swoją kierunkowość zależnie do tego, gdzie znajdujemy się w pomieszczeniu. Wystarczy go zawołać.

Galaxy Home wyposażony jest też w 8 mikrofonów, aby zbierać komendy głosowe z dalekiej odległości.

Spotify łączy siły z Samsungiem.

Aby zapewnić idealną jakość połączenia między różnymi urządzeniami, Samsung ogłosił długofalowe partnerstwo ze Spotify - wiodącym serwisem streamingowym. Jako że Samsung produkuje urządzenia z praktycznie każdej kategorii, od AGD po smart-zegarki, Spotify zintegrował w urządzeniach uproszczoną wersję Spotify Connect. Wystarczy jeden przycisk na dowolnym urządzeniu, aby niezauważalnie przełączać się między nimi i kontynuować odtwarzanie. Spotify będzie teraz preinstalowany na urządzeniach Samsunga i konfigurowany wraz ze sprzętem. Niebawem będzie można też sterować serwisem z poziomu asystenta głosowego Bixby.

Data premiery: nieznana.

REKLAMA

Samsung nie podał orientacyjnej daty premiery ani przewidywanej ceny głośnika Galaxy Home. Wiemy tylko tyle, że więcej na jego temat dowiemy się podczas konferencji Samsunga dla developerów.

Nie wiadomo również, czy głośnik zagości w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, ale kto wie? Ostatecznie Bixby już teraz całkiem nieźle radzi sobie z językiem polskim.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA