REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pokemon GO wprowadzi walki PvP jeszcze w tym roku. Pojawi się też opcja zmiany drużyny

Niantic nie przestaje walczyć o uwagę trenerów. Jeszcze w tym roku w Pokemon GO pojawi się system walk PvP. Twórcy pozwolą też ponownie wybrać drużynę.

06.08.2018
21:03
pokemon go rocznica
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO ma już ponad dwa lata, ale nadal miliony graczy z całego świata łapią kolorowe stworki. Od samego początku można było próbować swoich sił, walcząc ze stworkami pozostawionymi przez innych graczy w Poke Gymach. Od roku można też walczyć ramię w ramię z innymi graczami w raidach. Na tym jednak nie koniec.

Walki PvP w Pokemon GO

Dwoma filarami rozgrywki multiplayer od samego początku serii Pokemon było wymienianie się stworkami oraz walki pomiędzy graczami w czasie rzeczywistym. Było to możliwe z początku dzięki specjalnym kablom, które łączyły ze sobą dwa egzemplarze konsoli Gameboy. Późniejsze edycje na kolejne konsole dały możliwość wspólnej zabawy przez internet.

W przypadku Pokemon GO obie te funkcje nie zostały jednak udostępnione na premierę. Aż dwa lata czekaliśmy, aż trenerzy dostaną możliwość wymieniania się ze sobą stworkami. Na szczęście wygląda na to, że na kolejny z trybów rozgrywki tak długo czekać nie będziemy musieli.

Informacja o tym, że tryb PvP ma trafić do Pokemon GO przed końcem roku, pojawiła się w serwisie gram.pl. Przedstawiciele serwisu rozmawiali z Anne Beuttenmuller, szefową europejskiego marketingu Niantic podczas wydarzenia związanego z poprzednią grą studia, Ingress.

Pokemon GO - jak zmienić team?

Gracze na samym początku gry muszą zdecydować, do którego teamu chcą przynależeć. Szybko okazuje się, że to ma naprawdę spore znaczenie. Dostępne do wyboru są trzy drużyny:

  • Mystic (niebieska),
  • Valor (czerwona),
  • Instinct (żółta).

Wszystkie areny na mapie mogą być przejęte przez gracza z dowolnego zespołu, a inni gracze do niego przypisani mogą dorzucić do obrony Poke Gymu swoje stworki. Pozostałe dwie drużyny mogą zaś atakować. Obrona tychże aren to jedyny sposób na to, by zdobyć wirtualną walutę Poke Coins.

W sytuacji, gdy okolicę dominują gracze z jednej drużyny, pozostałe nie mają szans na przejęcie Poke Gymów, a tym samym na zarobienie monet. W dodatku, jeśli gracze okupują areny cały czas i nikt nie jest im w stanie zagrozić, to sami też nie mogą zdobyć monet - by je uzyskać, ich stworek musi z areny wrócić.

Niantic może wreszcie pozwolić na zmianę teamu, do którego przypisał się gracz.

Wskazuje na to zmieniony opis na stronie pomocy. Wcześniej było tam zapisane, że zmiana drużyny jest niemożliwa. Teraz pojawiła się natomiast informacja, że Niantic nad tym pracuje, ale najpierw musi załatać nieco błędów. Nie podano jednak, kiedy opcja zmiany drużyny będzie dostępna.

REKLAMA

Mam nadzieję, że długo na to czekać nie będziemy. Może to nieco rozruszać walki w obszarach, gdzie do tej pory gracze z jednej drużyny przejmowali wszystkie areny i blokowali możliwość zdobywania Poke Coins całej społeczności. Ucieszy to też znajomych, którzy wspólnie wybierają się na raidy.

Gra premiuje znajomych, którzy przejmują oraz utrzymują Poke Gymy zaraz przed raidem, a potem walczą z bossem wspólnie. Ponieważ wielu graczy wybierało drużynę zanim moduł raidów został dodany, wiele grup znajomych podzieliło się pomiędzy inne ekipy, co może prowadzić do niepotrzebnych animozji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA