REKLAMA

Polacy zmienili XCOM w turową grę szpiegowską. Phantom Doctrine to nie Gorky 17, ale muszę w to zagrać

Uwielbiam serie XCOM, X-COM oraz UFO. Nawet w polskie Gorky 17 zagrywałem się tygodniami. Mam wielką słabość do turowych gier taktycznych, a rodzime Phantom Doctrine zapowiada się na oryginalnego, solidnego przedstawiciela zakurzonego gatunku.

02.08.2018 14.48
Gameplay Phantom Doctrine. Polacy zmienili XCOM w tytuł szpiegowski
REKLAMA
REKLAMA

Phantom Doctrine to gra w stylu X-COM: Enemy Unknown, ale pozbawiona Obcych, statków kosmicznych oraz pozaziemskiej technologii. Polacy z CreativeForge Games osadzili swoje dzieło w czasach Zimnej Wojny, potężnie redukując elementy fantastyki naukowej. Gra warszawskiego studia ma stawiać naprzeciwko siebie agentów ziemskich mocarstw, rywalizujących o wpływ i kontrolę nad światem.

Phantom Doctrine to nie pierwsza gra CreativeForge z gatunku taktycznych turówek.

Wcześniej ekipa z Warszawy dała światu Hard West - mieszankę turowych starć na dzikim zachodzie z demonami oraz okultyzmem. Gra nie była idealna, ale na pewno nie była również słaba. Stanowiła poligon dla polskich deweloperów, którzy wykorzystali zdobyte doświadczenie podczas produkcji zimnowojennego Phantom Doctrine.

W grze staniemy na czele komórki niezależnych szpiegów, którzy próbują rozgryźć zakulisowe działania sięgające wysoko ponad walkę o wpływy USA oraz ZSRR. Będziemy tropić tajną organizację, rozwijać umiejętności członków drużyny, doskonalić metody przesłuchań, rekrutować nowych agentów, ulepszać ekwipunek i gadżety oraz rozbudowywać bazę.

Warto dodać, że gracz będzie miał możliwość wyboru tła głównego bohatera. Ten może się wywodzić ze struktur KGB lub CIA. Twórcy obiecują, że przeszłość protagonisty ma wpływ na fabułę. Tej starczy na około 40 godzin rozgrywki. Do tego dochodzi moduł sieciowy, w którym gracz zmierzy się z innymi fanami turówek podczas taktycznych starć PvP.

Phantom Doctrine zadebiutuje 14 sierpnia 2018 na platformach PC, XONE oraz PS4.

Phantom DOctrine gameplay class="wp-image-778720"
REKLAMA

Co ciekawe, na każdym systemie tytuł będzie dostępny w tej samej cenie - 143 zł. Na to zostanie nałożony premierowy rabat w wysokości 10 proc. wspomnianej sumy. Dodatkowe 5 proc. rabatu zyskają klienci Steam oraz GOG.com, którzy posiadają poprzednią grę CreativeForge - Hard West - dodaną do biblioteki. Do tego każdy, kto kupi PD przez pierwsze dwa tygodnie od premiery, może liczyć na darmowe ulepszenie do wersji Deluxe. Bogatsza edycja zawiera album z muzyką oraz cyfrowy artbook. Niestety, gadżetów Jamesa Bonda nie znaleziono.

Jestem ciekaw, jak Polacy poradzili sobie z konsolowymi portami. Dostosowanie sterowania w taktycznych grach turowych do możliwości pada nie jest łatwe. Twórcy X-COM zrobili to po mistrzowsku i mam nadzieję, że warszawska ekipa pójdzie podobnym tropem. Po cichu liczę również na Phantom Doctrine w edycji na konsolę Nintendo Switch, która ukaże się w późniejszym czasie. Tak CreativeForge, wiem, że to czytacie. Nie tylko wy znacie się na szpiegowaniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA