REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Hakerzy dotarli do nowej wersji systemu Nintendo Switcha. Wiemy, co pojawi się w aktualizacji 6.0.0

Konsola Nintendo Switch już od kilku miesięcy nie dostała żadnej poważnej aktualizacji systemowej. Przez cały ten czas Japończycy byli zajęci przygotowaniem nowej infrastruktury sieciowej, która pojawi się wraz z oprogramowaniem 6.0.0. Hakerzy już je testują.

31.08.2018
21:19
Aktualizacja 6.0.0 dla Nintendo Switch - hakerzy dotarli do nowego systemu
REKLAMA
REKLAMA

Będąc posiadaczem Switcha, mam wrażenie, że konsola znalazła się w stadium letniego letargu. Nintendo od dłuższego czasu nie poszerzało hybrydowego urządzenia o żadną nową funkcjonalność. Nie to, żeby z PS4 oraz XONE było inaczej. O ile jednak systemy na konsolach Sony i Microsoftu są już dojrzałe i rozwinięte, tak SwitchOS wciąż znajduje się w powijakach. Dlatego tak ucieszyła mnie wiadomość o aktualizacji 6.0.0.

Do nowej wersji systemu dotarli hakerzy, który zdobyli ją bezpośrednio z serwerów Nintendo.

 class="wp-image-795418"
SwitchOS 6.0.0 rozłożony na części pierwsze

Hakerzy wydarli oprogramowanie z serwerów Nintendo, a następnie rozłożyli je na części pierwsze. Wszystko to przed premierą aktualizacji, która wciąż nie została oficjalnie ogłoszona, ani nawet zapowiedziana. Analiza kodu pokazała, że update 6.0.0 jest w głównej mierze poświęcony płatnej usłudze Nintendo Switch Online, która wielkimi krokami zmierza na handhelda.

Nintendo Switch Online będzie abonamentem niezbędnym, aby grać w hity Nintendo za pośrednictwem sieci. To swoistego rodzaju „haracz“ działający dokładnie jak PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold. Na całe szczęście NSO ma być kilkukrotnie tańsze od rozwiązań Sony i Microsoftu. W zamian za subskrypcję usługi gracze dostaną 20 klasycznych gier z czasów NES-a, takich jak Super Mario Bros., The Legend of Zelda czy Dr. Mario.

Wraz z aktualizacją 6.0.0. Nintendo Switch pozwoli również na kopiowanie stanów zapisu do chmury.

 class="wp-image-795415"

Moje ponad 100 godzin w Zeldzie oraz Xenoblade Chronicles 2 nareszcie zostanie odpowiednio zabezpieczone. Po wielu prośbach i apelach klientów, Nintendo Switch pozwoli na zabezpieczanie stanów zapisu w sieci. Dzięki temu nie stracimy wszystkich postępów w grach wideo, gdy przenośna konsola ulegnie uszkodzeniu bądź zostanie nam skradziona. Warto dodać, że aby dokonywać zapisu w chmurze, gracz również będzie potrzebował abonamentu NSO.

REKLAMA

Inne nowości znalezione w oprogramowaniu 6.0.0 to szereg awatarów z gry Captain Toad: Treasure Tracker, a także systemowe ikonki nowych kontrolerów które podłączymy do Switcha. Wśród nich znalazły się symbole przypominające pady z ery NES-a oraz SNES-a. Najprawdopodobniej zostanie również przemodelowana karta informacji zainstalowanej gry wideo, ale nie spodziewajcie się żadnych graficznych wodotrysków.

Kiedy aktualizacja 6.0.0 zostanie udostępniona dla graczy? Chociaż dokładna data nie jest znana, na pewno będzie to we wrześniu. Właśnie na ten miesiąc zaplanowano start usługi Nintendo Switch Online, z którą konsola będzie permanentnie sprężona. Wielu fanów liczy na upublicznienie aktualizacji już pierwszego dnia miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA