REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dobre zmiany dla użytkowników Office 365. Z jednego abonamentu skorzysta więcej osób

Microsoft prezentuje nowy i bardziej przyjazny Office 365. Firma modernizuje swój pakiet biurowy z myślą o użytkownikach domowych.

30.08.2018
19:58
Microsoft Office 365 Home Personal
REKLAMA
REKLAMA

Pakiet biurowy Microsoftu stał się dla wielu użytkowników komputerów podstawowym narzędziem do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych, notatek i nie tylko. Firma zdobyła w tym segmencie niemal monopol, chociaż to oprogramowanie dodatkowo płatne.

Co prawda pakiet Office podgryza konkurencja w postaci np. Open Office czy Google Docs, ale wiele firm nie wyobraża sobie życia bez Worda, Excela, PowerPointa i innych aplikacji wchodzących w skład pakietu. Podobnie wygląda to u wielu użytkowników domowych. Microsoft właśnie sobie o nich przypomniał.

Office 365 dla użytkowników domowych - nowe zasady.

Nie jest zaskoczeniem, że dla Microsoftu zwykli użytkownicy są mniej istotni niż korporacje wykupujące dziesiątki licencji jednocześnie. Firma nie zapomina jednak o odbiorcach, którzy oprogramowanie znane z pracy chcieliby mieć też na domowym komputerze.

Bardzo duża zmiana dotyka pakiet Office 365 Personal. Do tej pory po wykupieniu licencji można było zainstalować oprogramowanie tylko na jednym komputerze (PC/Mac) oraz na jednym tablecie. Teraz ta liczba nie będzie w żaden sposób limitowana.

Ten sam limit zniesiono w nieco droższym abonamencie Office 365 Home.

Do tej pory z pakietu biurowego w tej wersji mogło korzystać pięciu użytkowników, ale liczba maszyn, na których licencja mogła być aktywna w tym samym czasie, ograniczona była do dziesięciu. Ograniczało to osoby korzystające z kilku komputerów, czyli np. peceta, notebooka i tabletu.

REKLAMA

Przy okazji zwiększono liczbę użytkowników, którzy mogą korzystać z pakietu Office 365 Home. Zamiast pięciu osób, ten sam abonament, w dodatku od teraz bez limitu instalacji, może wykorzystywać sześciu użytkowników - o jeden więcej. Cena subskrypcji pozostaje bez zmian.

Microsoft integruje też subskrypcję na pakiet biurowy z kontami rodzinnymi. Od teraz, gdy jedna osoba w ramach familii będzie miała aktywną licencję Office 365 Home, to będą mogli z niej skorzystać automatycznie inni użytkownicy oznaczeni jako członkowie rodziny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA