ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Wiemy już, o czym będzie Life is Strange 2. Jest pełnoprawny zwiastun i gameplay

Pierwszy odcinek Life is Strange 2 pojawi się już niedługo, twórcy postanowili więc odsłonić karty.

21.08.2018 11.50
Life is Strange 2
REKLAMA
REKLAMA

Life is Strange 2 będzie dziać się w tym samym uniwersum, co Life is Strange. Mimo to zarówno miasteczko Arcadia Bay, jak i Max czy Chloe pojawiają się tam tylko w formie nawiązań. To akurat dobrze, bo historia pierwszej gry stanowi już zgrabną, zamkniętą całość. Nie trzeba w niej więcej mieszać. Jednocześnie z tego powodu trudno nie mieć wrażenia, że nazwa Life is Strange 2 istnieje tylko ze względów marketingowych...

Są jednak ważniejsze kwestie niż narzekanie na tytuł. W sieci pojawił się bowiem wreszcie pierwszy oficjalny zwiastun Life is Strange 2. A razem z nim fragment rozgrywki i dużo nowych informacji na temat postaci i miejsca akcji:

Głównymi bohaterami gry będą bracia - szesnastoletni Sean i dziewięcioletni Daniel. Po tym jak obaj przeżywają krwawy incydent z policją, uciekają z domu w Seattle. Dwójka chłopców próbuje się dostać, a jakże, do Meksyku. Nie robią tego jednak dlatego, że naoglądali się za dużo filmów - ich rodzina faktycznie stamtąd pochodzi. Po drodze muszą natomiast uważać nie tylko na poszukującą ich policję, ale i dzikie, amerykańskie puszcze.

Jako Sean zaopiekujemy się naszym młodszym bratem.

Wygląda więc na to, że ponownie przeżyjemy relację opiekun-dziecko. Jest to motyw, który gry bardzo lubią przetwarzać, co pokazał choćby pierwszy i ostatni sezon The Walking Dead, ostatni God of War czy The Last of Us. Miejmy nadzieję, że Dontnod ma coś ciekawego do dodania w tym temacie.

Gra, podobnie jak pierwsza część, będzie też kazać nam podejmować ciężkie decyzje, których konsekwencje odczujemy w dalszej części przygody. Dobrą zajawką jest pierwszy fragment rozgrywki udostępniony przez twórców, dziejący się jeszcze przed całym zamieszaniem z policją.

Twórcy postanowili pokazać nam przede wszystkim to, z czego są znani - czyli nie wybuchy i pościgi, a spokojne życie na przedmieściach, problemy nastolatków i indie rock. Obserwujemy, jak Sean denerwuje się przed pisaniem do dziewczyny, która mu się podoba i rozmawiamy z jego tatą o piątkowej imprezie. Dopiero na sam koniec czeka nas mocna scena, pokazująca, że powracają wątki nadprzyrodzone. Tym razem jednak to nie nasz bohater będzie posiadał specjalną moc... Nie będę zdradzał, o co chodzi. Warto przekonać się samemu. Szkoda tylko, że w kluczowym momencie gra zabiera nam możliwość wyboru. No, ale trybiki fabularne jakoś musiały zostać wprawione w ruch...

REKLAMA

Pierwszy odcinek Life is Strange 2 pojawi się już 27 września na PC, PS4 i Xboksie One.

Osobom, które nie mogą doczekać się tej nowej przygody, przypominam, że Dontnod w czerwcu wydał darmowe The Awesome Adventures of Captain Spirit. Krótka gra również dostępna jest na PC, PS4 i Xboksie One. Przedstawiona tam historia toczy się w uniwersum Life is Strange i w jakiś sposób połączy się z drugą częścią. Samodzielny, bezpłatny odcinek spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, warto więc poświęcić mu te dwie godziny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA