REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Twórcy FIFA 19 twierdzą, że nudzi nas piłka nożna. Wprowadzą więc tryb battle royale i grę bez sędziego

Jak inaczej wytłumaczyć możliwość grania w grę, która z futbolem ma tylko trochę wspólnego i która podejrzanie przypomina tak modny ostatnio tryb battle royale? A to tylko część nowości w FIFA 19.

06.08.2018
13:50
FIFA 19 battle royale
REKLAMA
REKLAMA

Chcesz przejść od razu do gry? FIFA od zawsze umożliwiała rozegranie szybkiego meczu z poziomu głównego menu. Nigdy jednak nie pozwalała na zmianę jego formy – zawsze był to mecz towarzyski. W FIFA 19 będzie inaczej. Będziemy mogli wybrać kilka trybów gry oprócz domyślnie ustawionego.

Pojawią się licencjonowane mecze historyczne do rozegrania, w tym te pochodzące z nowododanej do serii Ligi Mistrzów. Najbardziej jednak intryguje survival mode. W tym trybie zasady gry w piłkę nożną są odstawiane na bok, a sam tryb przypomina coś, co już widzieliśmy w… shooterach.

FIFA 19 z trybem przypominającym battle royale?

Po uruchomieniu trybu survival włączają się nowe zasady gry. Polegają one na tym, że za każdym razem jak strzelisz gola przeciwnikowi, jeden losowo wybrany zawodnik z twojej drużyny opuszcza boisko. Im więcej goli strzelimy, tym nasz przeciwnik ma większe szanse na kontratak.

To oznacza konieczność wymyślania nowych strategii. Szybki gol na początku meczu oznacza mniejszą liczbę zawodników na boisku przez jego resztę. Może lepiej grać w defensywie i strzelać dopiero pod koniec gry? A może jednak grać agresywnie?

Od klasycznego battle royale znanego z shooterów – który absolutnie nie był inspiracją, jak zapewnił Eurogamerowi dyrektor kreatywny EA Sports – tryb przetrwania różni się tym, że gra kończy się w momencie, w którym w naszej (lub przeciwnika) drużynie pozostanie sześciu zawodników. Tryb ten będzie miał dedykowane animacje zawodników, cyfrowi komentatorzy również będą na niego gotowi.

Sędzia kalosz? W FIFA 19 można go wyłączyć.

Będziemy mogli znacząco modyfikować zasady gry w FIFA 19. Do tego stopnia, że w grze będziemy mogli wyłączyć sędziego – nie będzie więc komu odgwizdać spalonych czy fauli. Chcesz wprowadzić do futbolu fizyczność i brutalność amerykańskiego hokeja na lodzie? Żaden problem!

REKLAMA

Rozgrywanie meczy przyjacielskich będzie też rejestrowane przez samą grę. Nasze statystyki z tych meczy będą przywiązane do naszego konta i dostępne również w momencie, gdy usiądziemy do zabawy przy konsoli naszego znajomego. Będzie też można dawać fory przeciwnikom: na przykład zaczynać mecz od razu z wynikiem 5-0 dla oponenta.

FIFA 19 pojawi się w sprzedaży 28 września.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA