REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Awaria Facebooka: użytkownicy zgłaszają problemy z działaniem stron i grup

Jeśli próbowaliście dostać się z rana na stronę lub grupę na Facebooku, którą administrujecie, to pewnie się nie udało. Nie tylko wam. Użytkownicy całego świata zgłaszają, że Facebook nie działa.

07.08.2018
8:40
facebook
REKLAMA
REKLAMA

Aby dostać się do administrowanych przez siebie grup i stron na Facebooku, mamy dwie opcje. Pierwszą jest pasek skrótów po lewej stronie głównego strumienia informacji, gdzie jednym kliknięciem możemy przejść do strony czy grupy. Dziś rano pasek po lewej wyparował:

Facebook nie działa. Awaria dotknęła grup i stron. class="wp-image-780898"

Drugą opcją jest kliknięcie w rozwijane menu przy swoim zdjęciu profilowym na górnym pasku i wybranie opcji „zarządzaj stronami” lub „zarządzaj grupami”. Niestety, dziś rano również i to pole uległo awarii:

Facebook nie działa. Awaria dotknęła grup i stron. class="wp-image-780895"

Facebook nie działa – jak zarządzać stronami i grupami?

Jedyną aktualnie dostępną opcją jest próba wejścia z poziomu jednej z aplikacji mobilnych: Facebooka, Menedżera Stron lub Menedżera Grup. To jednak również loteria – użytkownicy donoszą, że w niektórych regionach również aplikacje mobilne padły ofiarą awarii, choć u mnie wszystkie trzy działają bez zarzutu.

Jak więc zarządzać grupami i stronami, kiedy w Polsce łamana jest konstytucja kiedy nie ma do nich dostępu? Niestety – nijak. Trzeba zagryźć zęby i cierpliwie przeczekać.

REKLAMA

Jeśli administrujesz dużym fanpage’em, na który planujesz posty z użyciem zewnętrznego narzędzia, warto po zakończeniu awarii upewnić się, czy zaplanowane posty zostały opublikowane.

Administratorzy grup mogą za to spać spokojnie. Dopóki trwa awaria, nie tylko oni nie mają dostępu do grupki. Nie mają go także użytkownicy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA