REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do Toussaint? Eksperci od nieruchomości wycenili winnicę z Wiedźmina

Jeśli kiedykolwiek przewracałeś się w nocy z boku na bok, rozmyślając o tym, czy za lokum w Wiedźminie, Falloucie czy GTA San Andreas płaciłbyś mniejsze raty kredytu niż za swoje mieszkanie, mam dobrą wiadomość. Koniec męczących pytań bez odpowiedzi. Brytyjska firma z branży nieruchomości wyceniła domy, mieszkania i winnice z różnych gier. 

20.08.2018
11:59
ile kosztują domy w grach?
REKLAMA
REKLAMA

Ile byś dał, żeby mieszkać w bajce? A w grze? A w zamku z gry? To wszystko bardzo abstrakcyjne pytania, ale to nie znaczy, że nie ma na nie konkretnych odpowiedzi.

Jak się okazuje, zainteresowanie domami ze Skyrima jest większe niż tymi z Francji, Hiszpanii czy Ameryki. Przynajmniej według wyszukiwarki Google. Brytyjskie London and Country Mortgages postanowiło to wykorzystać i zrobić wycenę kilku słynnych lokacji z wybranych gier.

Jak policzyć, ile kosztuje winnica z Wiedźmina?

Corvo Bianco – winnica w Toussaint będąca własnością Geralta z Rivii - źródło: wiedzmin.wikia.com class="wp-image-787054"
Corvo Bianco – winnica w Toussaint będąca własnością Geralta z Rivii - źródło: wiedzmin.wikia.com

London and Country Mortgages zaczęło od ocenienia, jak trudno jest wejść w posiadanie upragnionego gniazdka w świecie konkretnej gry. W wypadku Wiedźmina, jeśli nie kręcą cię winnice i pojawiające się od czasu do czasu w nich wampiry, to nie jest to rynek dla ciebie. Corvo Blanco jest jedyną dostępną opcją w grze i spełnia oba warunki. Darowanej Płotce jednak w zęby się nie zagląda, a żeby zdobyć posiadłość, nie trzeba zdobywać majątku, a jedynie łaskę Jaśnie Oświeconej, która jest z zasady bezcenna. Jeśliby jednak Jej Miłość chciała winnicę sprzedać za brzęczącą monetę, to kazałaby prawdopodobnie zapłacić za nią około 1 034 865 novigradzkich koron, czyli - bardziej swojsko - 1 091 200 euro.

Firma zwraca uwagę na dodatkowe ukryte koszty. Winnica, mówiąc oględnie, nie jest w najlepszym stanie. Żeby odzyskała pełnię blasku, musi zostać gruntownie wyremontowana, a to też kosztuje niemało, a dokładniej 15 tys. novigradzkich koron, czyli niecałe 16 tys. euro.

Skyrim, Wiedźmin, Fallout, Zelda, wszędzie są inne waluty. Jak się w tym połapać?

Szacunki zostały oparte na cenach winnic we Francji. Ponieważ w grze nie została podana dokładna wielkość posiadłości, autorzy zdecydowali się na skorzystanie ze średnich. Połączono średni koszt hektara francuskiej winnicy ze średnią jej wielkością. Do tego dodano wycenę domku znajdującego się na jej terenie przeprowadzoną przez przylepionych do ekranu ekspertów.

Wartość korony novigradzkiej i innych growych walut obliczono na podstawie ceny ogólnodostępnych w grach przedmiotów, zwykle jedzenia. W Wiedźminie były to jabłka, chleb, masło, miód, winogrona, ale też nieco bardziej wykwintna wołowina po burgundzku.

REKLAMA

Ile kosztuje dom w Falloucie?

Winnica w Wiedźminie jest jedną z droższych lokalizacji. Najmniej można wydać na własne cztery kąty w Falloucie 4 (737 euro), najwięcej w GTA: San Andreas — najdroższy w grze jacht kosztuje aż 6 696 196 euro. Najlepszą ofertę zniżkową znajdziemy w The Legend of Zelda: Breath of the Wild — z blisko 60 tys. euro można zejść do kwoty niewiele ponad 5 tys. euro. Największy przedział cenowy i największy wybór oferują Simsy 4.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA