REKLAMA

Doom Eternal – dużo strzelania i mało gadania. Zapowiada się świetnie!

Doom z 2016 r. – reboot serii, która spopularyzowała gatunek shooterów – okazał się doskonałym powrotem do korzeni. Szybka i widowiskowa rozwałka z piekła rodem doczeka się niebawem kontynuacji. A my już widzieliśmy fragment rozgrywki.

10.08.2018 18.20
Doom Eternal gameplay
REKLAMA
REKLAMA

Historia Dooma sięga 1993 r. Nie była to ani pierwsza gra w 3D (na dodatek niepełnym), nie był to też pierwszy shooter w historii. To jednak właśnie Doom, jego doskonała oprawa i cudowna mechanika spopularyzowały tę formę elektronicznej rozrywki. Na punkcie Dooma świat zwariował, gra sprzedawała się lepiej niż system operacyjny Windows.

Doom doczekał się kilku reedycji i kontynuacji, po pewnym czasie jednak słuch o marce zaginął. Trwało to aż do 2016 r., kiedy seria powróciła na nasze komputery i konsole do gier. Podobnie jak pierwowzór, nowy Doom miał w nosie filmowe przerywniki czy inne mechanizmy odciągające graczy od strzelania. Był szybki, brutalny, różnorodny i niesłychanie miodny. Doom Eternal ma podążać tą samą drogą.

Doom Eternal – gameplay.

Rewolucji w grze nie będzie – co akurat nikogo nie powinno rozczarować. Założenia gry są bardzo zbliżone – właduj jak najwięcej ołowiu czy innej plazmy w demony prosto z piekła i nie zajmuj się za bardzo niczym innym. Na szczęście Doom Eternal to jednak więcej niż zestaw nowych poziomów.

Pojawią się nowe bronie, w tym potężny miecz z piłą, miotacz ognia czy też laserowa balista. Nie zabraknie modyfikacji znanych już broni, takich jak odświeżona wyrzutnia rakiet czy linka z hakiem doczepiona do dubeltówki. Pojawią się też nowi wrogowie, zarówno w formie ulepszonych starych znajomych, jak i zupełnie nowych monstrów. Demony w grze mają być większe i groźniejsze niż w poprzedniej części.

Całość wygląda po prostu kapitalnie, jak każdy tytuł tego studia deweloperskiego. Gra jest tworzona przez id Software i zostanie wydana przez Bethesdę na PC z Windows, Xbox One i PlayStation 4. W sprzedaży ma się pojawić w przyszłym roku.

REKLAMA

Od dziś Doom i Rage za darmo dla abonentów Xbox Game Pass.

Obie gry dostępne są od teraz dla abonentów usługi Xbox Game Pass bez dodatkowych opłat. Na szczęście nie tylko posiadacze konsol Xbox One mogą się cieszyć tymi grami na atrakcyjnych warunkach. Doom i Rage zostały przecenione na wszystkich pozostałych platformach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA