REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

BlackBerry pokazało modele Evolve i Evolve X. To klasyczne smartfony pozbawione fizycznej klawiatury

BlackBerry zaprezentowało dwa nowe telefony: Blackberry Evolve i Evolve X.

02.08.2018
15:17
BlackBerry Evolve
REKLAMA
REKLAMA

BlackBerry pokazało swoje dwa nowe telefony na premierze w Indiach.  Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat tego, czy będzie można go kupić także w Europie. To ciekawa propozycja dla tych, którzy kontestują to, jak powinien według projektantów wyglądać telefon w 2018 r. Ma dość cienkie ramki, ale nie ma notcha, a jego plecki są ozdobione charakterystycznym wzorem.

Evolve i Evolve X pozwolą nieco zapomnieć o udrękach i niedogodnościach związanych z częstym i długim ładowaniem. Wyposażono je bowiem w akumulator o pojemności 4000 mAh i szybkie ładowanie Quick Charge 3.0. Niektóre źródła podają, że oba mają także ładowanie bezprzewodowe, inne twierdzą, że tę opcję ma tylko Evolve X.

Oba telefony mają także taki sam ekran. Wyświetlacz IPS ma w nich 5,99 cali, rozdzielczość 2160 x 1080 px i proporcje 18:9.

BlackBerry Evolve i Evolve X, jakie są nowe telefony Blackberry?

Evolve X został wyposażony w ośmiordzeniowego Snapdragona 660, który współpracuje z 6 GB RAM. Pamięć wewnętrzna to 64 GB, ale jeśli ktoś uzna, że to za mało, może rozszerzyć ją za pomocą karty microSD. Telefon, tak jak jego tańszy brat, działa pod kontrolą Androidem Oreo.

Podwójny aparat z tyłu robi zdjęcia o rozdzielczości 12 MP i świetle f/1,8 oraz 13 MP ze światłem f/2,6. Z przodu zdecydowano się tylko na jeden aparat o rozdzielczości 16 MP i jasności obiektywu f/2,0.

Blackberry Evolve i Evolve X class="wp-image-778702"
Blackberry Evolve

W tańszej wersji drzemie słabszy Snapdragon 450. W Evolve wspiera go 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Podstawowy model także dostał z tyłu podwójny aparat. W tym wypadku zastosowano dwa razy matrycę 13 MP. Z przodu zdecydowano się nie kombinować i też umieszczono aparat 16MP ze światłem f/2.0.

Obydwa telefony można odblokować twarzą. W gęstwinie jeżynowej faktury na pleckach ukryto czytnik linii papilarnych. Jeśli chodzi o standardy łączności, to Evolve X dostał Bluetooth 5.0, podczas gdy przy podstawowym modelu poprzestano na 4.2, nie wspiera on też Wi-Fi ac.

Z tłumu te modele Blackberry będzie wyróżniał przede wszystkim charakterystyczny tył z fantazyjną teksturą. Ku rozpaczy jednych, a zadowoleniu innych żaden z telefonów nie ma tym razem fizycznej klawiatury QWERTY.

REKLAMA

BlackBerry Evolve kosztuje 365 dol., czyli około 1345 zł, a za Evolve’a X trzeba zapłacić już 510 dol., czyli 1 879 zł.

Na zdjęciu głównym BlackBerry Key2

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA