REKLAMA

Dobra wiadomość dla użytkowników Xiaomi. MIUI 10 będzie dostępne dla aż 28 modeli telefonów

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników Xiaomi. Najnowsza wersja nakładki systemowej MIUI 10 już wkrótce trafi na 28 modeli telefonów tego producenta.

04.07.2018 10.48
miui-10-3
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza wersja interfejsu systemowego Xiaomi będzie dostępna dla:

  • Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 SE
  • Xiaomi Mi Mix 2s, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Mi Mix
  • Xiaomi Mi 6X, Xiaomi Mi 6
  • Xiaomi Mi 5, Xiaomi Mi 5s Plus, Xiaomi Mi 5X, Xiaomi Mi 5c
  • Xiaomi Mi Note 2
  • Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Redmi S2/Y2, Xiaomi Redmi Note 4X, Xiaomi Redmi 5A, Xiaomi Redmi 5s
  • Xiaomi Mi Note 3
  • Xiaomi Mi Max, Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Max Prime
  • Xiaomi Mi 4s, Xiaomi Mi 4c, Xiaomi Redmi 4X
  • Xiaomi Redmi Note 5A, Xiaomi Redmi Note 5A Prime, Xiaomi Redmi 5, Xiaomi Redmi 5 Plus

MIUI 10 testowane jest aktualne w wersji beta. Testy, według producenta, mają zakończyć się 24 lipca. Bezpiecznie więc możemy założyć, że pełna wersja interfejsu pojawi się już w sierpniu. Zapewne właściciele niektórych modeli będą musieli poczekać trochę dłużej, ale na pewno w końcu doczekają się aktualizacji.

MIUI 10 - co nowego?

miui-10-1 class="wp-image-762907"
Źródło: https://technofizi.net

W najnowszej wersji interfejsu pojawi się kilka rozwiązań wykorzystujących tzw. sztuczną inteligencję. Bardzo ciekawym pomysłem jest to, że telefon na podstawie obserwacji zachowań swojego użytkownika będzie starał się uruchamiać w tle te aplikacje, z których korzystamy o określonej porze dnia. W praktyce sprawi to, że telefon znacznie przyspieszy - aplikacje, na których uruchomienie normalnie trzeba było czekać, będą już czekały gotowe do akcji.

Kolejną ciekawą rzeczą wydaje się obsługa gestów. Osoby, które miały okazję testować MIUI 10, twierdzą, że jest to jedna z lepszych implementacji gestów na Androidzie. Na pewno sprawdzimy, czy tak jest w rzeczywistości. Chociaż coś mi mówi, że w iPhonie X gesty działają trochę lepiej...

Oprócz inspiracji zaczerpniętych od Apple, Xiaomi nie zapomniało też o nowym Androidzie. W MIUI 10 pojawi się np. pionowy suwak głośności, a także nowy wygląd menadżera uruchomionych aplikacji. Pojawi się także tryb picture in picture, który z jakiegoś powodu był do tej pory niedostępny w MIUI.

REKLAMA
miui-10-2 class="wp-image-762910"
Źródło: https://technofizi.net

Do tego Xiaomi odświeżyło nieco wygląd swojego interfejsu oraz dodało całe mnóstwo mniejszych funkcji, takich jak np. wygodne zarządzanie urządzeniami wchodzącymi w skład SmartHome, czy funkcje autouzupełniania formularzy. Możecie być pewni, że zaraz po premierze stabilnej wersji oprogramowania sprawdzi je dla was Karol, nasz redakcyjny fanatyk Xiaomi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA