REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W konsoli Xbox One zmienił się interfejs. I to bez aktualizacji oprogramowania

Ekran główny konsoli Xbox One został zmodyfikowany, by zapewnić usłudze Game Pass jeszcze większą ekspozycję. Pojawiły się też oficjalne Kluby gier. Nie wiecie kiedy wasz Xbox się zaktualizował? Nic dziwnego.

31.07.2018
18:19
Xbox One X Project Scorpio Edition
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft publikuje dość regularnie aktualizacje wprowadzające mniejsze lub większe drobiazgi do konsol Xbox One. Ostatnio przyspieszył tempa, publikując nowe wersje systemu tej konsoli co miesiąc. Zmiany, które dziś dostrzeżecie uruchamiając swoją konsolę nie wymagały jednak pobrania nowej wersji Windows 10. Zostały wykonane w całości na serwerach Microsoftu.

To bardzo ciekawa informacja. Nie zapominajmy, że konsola Xbox One pracuje pod kontrolą dedykowanej jej wersji Windows 10 (w rzeczywistości pod kontrolą hyperwizora wirtualizującego Windows 10 i XboxOS, jednak w kontekście dzisiejszych usprawnień trzymajmy się uproszczenia). To więc oznacza, że Microsoft eksperymentuje z technikami modyfikacji interfejsu Windowsa bez konieczności uaktualniania plików na maszynie użytkownika. W bezpiecznym miejscu, jakim jest konsola do gier. Ciekawe.

Wróćmy jednak do tych nowości w Xbox One. Pierwszą jest większa ekspozycja Xbox Game Pass.

Ekran główny konsoli zyskał dziś nową kartę, całkowicie poświęconą usłudze Game Pass. Microsoft wyraźnie zdaje sobie sprawę, że na chwilę obecną ma unikatową usługę w swojej ofercie. Nic dziwnego, że stara się ją reklamować gdzie tylko może. Nie jestem pewien, czy ta zmiana mi się podoba.

Xbox One nowości sierpień 2018 class="wp-image-777463"

Z jednej strony korzystam z Game Passa, więc szybki dostęp do gier w nim oferowanych jest mile widziany. Zwłaszcza, że poza eksponowanymi grami (patrz zrzut powyżej) sekcja Game Pass oferuje też przeróżne rekomendacje na zasadach podobnych co Netflix (patrz zrzut poniżej). Brzmi wygodnie.

Xbox One nowości sierpień 2018 class="wp-image-777469"

Tyle że Game Pass ma już dedykowaną sekcję w Microsoft Store oraz w katalogu gier i aplikacji. A dodatkowa karta w interfejsie oznacza jeden klik więcej, by dostać się do Microsoft Store. Zobaczymy, czy bardziej będę tę zmianę doceniał, czy przeklinał.

Oficjalne Kluby gier na Xbox One.

Xbox One nowości sierpień 2018 class="wp-image-777472"

Microsoft rozszerzył funkcjonalność Klubów o możliwość wybrania jednego właściwego przez twórcę gry. Takie Kluby oznaczane są tagiem Official Club i mają być wygodnym i łatwo dostępnym z poziomu interfejsu konsoli miejscem, by dowiadywać się o nowościach związanych z naszymi ulubionymi grami czy przeglądać inne treści, które twórcy tych gier uznają za atrakcyjne.

REKLAMA
Xbox One nowości sierpień 2018 class="wp-image-777475"

Oby tylko nie zamieniły się w wielkie słupy reklamowe. Na szczęście, nie ma żadnego obowiązku, by do tych Klubów dołączać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA