REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jedna z najciekawszych w Polsce imprez growych nie odbędzie się w tym roku. Co dalej z Warsaw Games Week?

Organizatorzy imprezy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa.

20.07.2018
19:15
T-Mobile Warsaw Games Week 2016
REKLAMA
REKLAMA

Warsaw Games Week rozpoczęło swój żywot w 2015 r. i z miejsca stało się jedną z najciekawszych imprez growych w Polsce. To tam gracze mogli poczuć się jak na małym Gamescomie, jako że na hali Expo XXI wystawiały się największe firmy branży - Sony, Microsoft, Ubisoft, EA i Nintendo. Dzięki temu uczestnicy mogli zagrać nie tylko w aktualne hity, ale i przedpremierowe wersje wyczekiwanych gier. A kiedy dodać do tego turnieje, konkursy cosplayów, koncerty i panele dyskusyjne...

Tak, nie było w Polsce imprezy growej z większym rozmachem. Dlatego niezmiernie smuci dzisiejsze ogłoszenie organizatorów - że Warsaw Games Week 2018 się nie odbędzie. Byłaby to czwarta edycja imprezy, ale organizatorzy tłumaczą, że tym razem „nie byliby w stanie spełnić naszych oczekiwań i swoich założeń”.

Jednocześnie otrzymujemy zapewnienie, że Warsaw Games Week 2019 się odbędzie.

Impreza nie znika zatem bezpowrotnie. Bardzo dobrze, bo potrzebujemy takiego Warsaw Games Week, gdzie będziemy mogli zasmakować nadchodzących premier bez konieczności opuszczania kraju. Nie wspominając już o tym, że nasza rodzima branża też musi się gdzieś pokazywać. A wszyscy nie pomieszczą się pewnie na samym PGA.

No właśnie, na otarcie łez po tegorocznym WGW pozostaje oczywiście Poznań Game Arena. Ta impreza cieszy się nawet większą popularnością (i dłuższym stażem), niestety ma nieco inny profil. Znajdziemy tam z pewnością wiele gier niezależnych i e-sportowych zmagań, sporo prelekcji i może nawet kilka ciekawostek od większych wydawców, ale raczej nie mamy co liczyć na przedpremierowe gry gigantów. Chyba że to właśnie PGA spróbuje w tym roku zrobić to, co robiło WGW? Byłoby ciekawie. Poznań Game Arena odbędzie się w tym roku w dniach 12-14 października. Bilety możecie kupować tutaj.

 class="wp-image-578782"
REKLAMA

Jest jeszcze druga alternatywa - targi gier Good Game odbywające się w Nadarzynie pod Warszawą. Ta impreza również ma miejsce w październiku (czemu wszyscy uwzięli się na październik?), tylko nieco później: w dniach 26-28. Poprzednie edycje tego wydarzenia pozostawiały jednak wiele do życzenia, mając do zaoferowania niewiele pod kątem nowości i dużych gier, koncentrując się raczej na popularnych e-sportowych tytułach i youtuberach. Jeśli ktoś chce jednak dać szanse Good Game, może zajrzeć tutaj.

Wróćmy jeszcze na chwilę do samego Warsaw Games Week 2018. Skoro warszawskie targi są takie wyjątkowe, można zastanowić się, czemu właściwie ich teraz zabraknie. Ostatnia edycja w 2017 r. cieszyła się rekordową frekwencją niemal 34 tysięcy osób. Było to o ponad 9 tysięcy więcej niż w 2016. Było więc coraz lepiej. Ale może po prostu niewystarczająco, by opłacić rozmach targów? Skoro organizatorzy nie byli w stanie spełnić swoich założeń, zaważyły pewnie kwestie finansowe. Pozostaje mieć nadzieje, że w 2019 impreza rzeczywiście wróci z przytupem, a gracze stęsknią się za nią na tyle, że frekwencją pokażą swoją sympatię do „polskiego Gamescomu”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA