REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nie, nie będzie telefonu z Androidem od Microsoftu

Niektóre media radośnie dziś poinformowały o sensacji, jakoby lada chwila miał się na rynku pojawić telefon marki Microsoft z Androidem na pokładzie. Opanujcie swoje emocje, proszę. Nic takiego się nie wydarzy.

16.07.2018
13:56
Nie, nie będzie telefonu z Androidem od Microsoftu
REKLAMA
REKLAMA

Nie posługuję się przy tym jakąś Tajemną Wiedzą, jaką posiadam z wewnątrz firmy. Wystarczy logika i zdrowy rozsądek. Dla tych, co nie wiedzą jeszcze o czym mowa, wyjaśnijmy najpierw źródło zamieszania. A chodzi o coś niesamowitego. O telefon Microsoftu z Androidem na pokładzie.

Współautor relatywnie mało znanego serwisu Windows Latest przeprowadził czat z pracownikiem sklepu stacjonarnego Microsoft Store, z którego dowiedział się, że w sklepach niebawem pojawią się telefony z Androidem. To znaczy tak dokładniej, to dowiedział się tego:

telefon microsoft android class="wp-image-769405"
(źródło: Windows Latest)

A więc, że będzie coś jak nowa edycja telefonów Microsoftu, na pewno będą miały Androida.

Źródło informacji: sprzedawca na szkoleniu pracowniczym. Na dodatek warto pamiętać, że w Microsoft Store od dawna są sprzedawane telefony z Androidem.

Wydaje mi się skrajnie mało prawdopodobne, by pracownik niższego szczebla dysponował wiedzą, której wcześniej nie wychwycili informatorzy topowych dziennikarzy zajmujących się Microsoftem. Na dodatek taki telefon musiałby albo być pozbawiony dostępu do Sklepu Play lub Usług Play – więc byłby skazany na porażkę sprzedażową – albo musiałby je promować, co dla Microsoftu byłoby niedopuszczalne.

O czym więc mówił wspomniany sprzedawca? Wydaje mi się, że wiem. I że wbrew jego początkowym słowom, nie są to telefony projektowane przez inżynierów Microsoftu. W sklepach Microsoft Store od długiego czasu można kupić telefony z Androidem marki Samsung, Huawei i Razer. Nazywają się one Microsoft Edition, nie różnią się jednak absolutnie niczym od odpowiedników sprzedawanych w innych sklepach, poza stojącym obok nich uprzejmym sprzedawcą, który pokaże, jak na nich można łatwo instalować aplikacje Microsoftu.

REKLAMA

Istnieje pewna drobna szansa, że się mylę (nigdy nie wiadomo!), jednak jestem absolutnie pewien, że nowa edycja telefonów Microsoftu z Androidem w Microsoft Store to nowe modele producentów z Androidem z pseudolinii Microsoft Edition. Co zresztą nawet sugeruje źródło informacji, portal Windows Latest – fragment, który wyraźnie niechętnie jest cytowany przez bardziej poczytne serwisy informacyjne.

Proszę się rozejść.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA