Sprzęt  / News

Microsoft sugeruje, że jutro pokaże nam coś nowego. Stawiam na premierę Surface Go

Nie było żadnych zapowiedzi, żadnych konferencji. Nawet wiedza o nazwie tego tabletu pochodzi od nieco zbyt gadatliwych dziennikarzy. Jutro jednak ma się pojawić coś nowego w temacie Surface’ów. To potwierdził właśnie sam Microsoft.

Oficjalne konto twitterowe Microsoft Surface opublikowało nowy, bardzo lakoniczny wpis. Opiekunowie tego konta zadają pytanie Dokąd teraz podąży Surface?, ilustrując tweeta linią aktualnie oferowanych produktów: tabletem Pro, hybrydą Book 2, desktopem AiO Studio i wreszcie notebookiem Laptop.

Spostrzegawcze oko wychwyci, że komputery na obrazku łączy więcej, niż tylko linia produktowa. Wszystkie wyświetlają dokładnie taką samą datę i godzinę. A konkretniej: jutro (wtorek, 10.06.2018 r.), godzina 15:00 czasu warszawskiego.

To nie oznacza, że akurat jutro pojawi się Surface Go. Wątpliwym jest jednak, by budowano napięcie przed relatywnie małą premierą.

Jest całkiem możliwe, że tweet ten dotyczy czegoś relatywnie ważnego. Surface Pen w nowym kolorze? Type Cover w barwach mistrzów świata w piłce nożnej? Wprowadzenie do obiegu konsumenckiego przejściówki z Surface Connect na USB-C? Całkiem możliwe.

Wydaje mi się jednak, że Microsoft zdecydował się nie trzymać już dłużej istnienia Surface Go w tajemnicy. I tak wyciekło na jego temat sporo informacji. I choć te mają nadal charakter plotki, to pochodzą z kilku niezależnych i raczej rzetelnych źródeł.

Czym jest tablet Surface Go?

Surface Go mają być pierwszymi tabletami z linii sprzętowej Microsoftu, które będą sprzedawane w cenie znośnej dla typowego konsumenta – ponoć konkurencyjnej z tabletami Apple iPad. Urządzenia mają być sprzedawane z procesorami Intela. Tańsza wersja ma zawierać układ Pentium Silver N5000 – czterordzeniowy procesor z rodziny Gemini Lake. Droższa z kolei dysponować ma układem Pentium Gold 4410Y lub 4415Y z architekturą Kaby Lake.

Pojawi się też wersja z modemem LTE. Tablety będą sprzedawane w edycjach z 4 GB RAM lub 8 GB RAM i będą pracować pod kontrolą 64-bitowego Windows 10 Pro. Urządzenia mają mieć 10-calowe wyświetlacz i zaokrąglone krawędzie. Nie będą dysponować własnościowym złączem Surface Connector – zostanie ono ponoć zastąpione złączem USB-C. Tablety mają być wyposażone w surface’owy stojak i oferować około 9 godz. pracy na akumulatorze.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst