REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony w Polsce dorzuca do smartfona kurs foto z profesjonalistą. Sony Xperia XZ2 Premium w edycji bardzo limitowanej

To dobra wiadomość dla fanów japońskiego producenta. XZ2 Premium będzie dostępna w naszym kraju tylko w edycji limitowanej. Oznacza to dwie rzeczy: trzeba spieszyć się z zakupem tego telefonu i przygotować się na niemały wydatek.

12.07.2018
18:04
sony-xperia-xz2-premium-3
REKLAMA
REKLAMA

Sony Xperia XZ2 Premium będzie dostępny tylko i wyłącznie w salonach Sony Centre oraz w sieci Play i został wyceniony na 3999 zł. Niemało. Co oferuje Sony w ramach tej kwoty?

Sony Xperia XZ2 Premium - ponadprzeciętna specyfikacja

sony-xperia-xz2-premium-2 class="wp-image-767623"

Czym wersja Premium różni się od zwykłej Xperii XZ2? Pierwszym elementem jest wyświetlacz. Sony zdecydowało się umieścić w tym telefonie 5,8-calowy ekran o rozdzielczości 4K, zamiast wykorzystywanego do tej pory wyświetlacza pracującego w rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Zachowano przy tym obsługę wyświetlania trybu HDR.

Zwiększono też pamięć operacyjną do 6 GB RAM. Dzięki temu przełączanie się między aplikacjami będzie jeszcze szybsze. Usprawniono też kamerkę do wideorozmów (teraz 13 megapikseli), a także zwiększono pojemność akumulatora do 3540 mAh.

sony-xperia-xz2-premium class="wp-image-767611"

Najważniejszą różnicą jest jednak główny moduł fotograficznyiemy z dwoma obiektywami. To pierwszy telefon Sony z tym rozwiązaniem. Japoński producent nie zdecydował się jednak na popularną kombinację: teleobiektyw + zoom. Zamiast tego rozdzielono zadania pomiędzy dwiema matrycami. Jedna rejestruje obraz w czerni i bieli, a druga w kolorze.

Dzięki temu, aparat w XZ2 Premium może osiągać nawet ISO 51 200 w zdjęciach i 12 800 przy rejestrowaniu wideo. Sony zapewnia, że system przetwarzania obrazu AUBE stworzony do redukcji szumu radzi sobie z tak wysoką czułością doskonale. Wszystko wskazuje na to, że XZ2 Premium będzie robił doskonałe zdjęcia nocą.

Nie zabraknie też trybu portretowego, który Sony nazywa trybem bokeh oraz trybu wykorzystującego tylko jeden obiektyw do ultraostrych zdjęć czarno-białych.

Kupując telefon w Polsce, klienci mogą liczyć na specjalne traktowanie.

REKLAMA

Kupując Xperię XZ2 Premium polscy klienci otrzymają również dostęp do usługi Xperia Care, w ramach której mogą liczyć na błyskawiczny, bezpłatny serwis telefonu (door 2 door). Oprócz tego, dla pierwszych 30 klientów, którzy zdecydują się na zakujp XZ2 Premium, Sony Polska zorganizuje warsztaty z fotografii mobilnej, które poprowadzi Marek Arcimowicz, fotoreporter National Geographic. Dostęp do zapisu wideo tych warsztatów otrzyma każdy użytkownik Xperii XZ2 Premium.

Telefon pojawi się w Polsce dopiero pod koniec sierpnia. Jednak, jeśli ktoś jest zainteresowany jego zakupem, powinien już teraz wybrać się do jednego z salonów Sony Centre i zapisać się na liście oczekujących. Edycje limitowane rządzą się swoimi prawami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA