REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Tę aktualizację do sprzętu Sonosa na pewno chcesz pobrać. Wprowadza bowiem obsługę AirPlay 2

Wedle moich obserwacji, fani sprzętu Sonos i fani sprzętu Apple’a to zazwyczaj dokładnie te same osoby. Bez wątpienia ucieszy więc ich aktualizacja oprogramowania układowego głośników, znacząco zwiększająca ich integrację z urządzeniami z iOS i macOS.

11.07.2018
19:44
sonos airplay 2
REKLAMA
REKLAMA

Sprzęty Sonosa najnowszej generacji – w tym Sonos Beam, Sonos One, Playbase i głośniki Play:5 drugiej generacji – otrzymają dziś aktualizację oprogramowania. Największą zmianą, jaką wprowadza ich producent, jest wprowadzenie do nich obsługi AirPlay 2.

AirPlay to autorski mechanizm Apple’a do przesyłania bezprzewodowego strumieni audio i wideo przez sieć Wi-Fi. Jego największą zaletą jest jakość dźwięku z uwagi na większą przepustowość Wi-Fi od Bluetootha. Mechanizm nie był rozwijany aż przez siedem lat. W końcu jednak pojawił się jego następca, jakim był AirPlay 2.

AirPlay 2 umożliwia połączenie z wieloma urządzeniami równocześnie. Będziesz mógł łatwo wybierać iPhone’em które głośniki mają grać.

To oznacza wiele nowych sposób wykorzystania naszego zestawu głośników. Możemy na przykład zdecydować, że jeden z nich będzie odpowiadał za lewy kanał, drugi za prawy – tworząc razem scenę stereo. Możemy strumieniować muzykę do kilku głośników równocześnie. Lub też możemy kazać przełączać się pomiędzy aktywnymi głośnikami jak przechodzimy z pokoju do pokoju.

REKLAMA

Zgodność z AirPlay 2 również oznacza, że naszymi głośnikami będzie mogła zarządzać Siri. Zamiast więc dłubać w interfejsie dotykowym, możemy po prostu wydać polecenie mową naturalną (póki co, nie w języku polskim), a Sonosy same zareagują na „Hej Siri, odtwórz moją ulubioną listę z Apple Music. Same głośniki pozostaną jednak zintegrowane przede wszystkim z Alexą.

Co szczególnie miłe, aktualizacja obsługi AirPlay 2 w pewnym sensie dotyczy też starszych głośników Sonos. Jeżeli w naszym mieszkaniu mamy zestaw mieszany, wystarczy że zaktualizujemy nowsze sprzęty. Te w razie potrzeby będą już protokołem Sonosa przekazywać dalej potrzebne informacje starszym głośnikom.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA