1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

Snapchat, Discord i Pokemon GO nie działają. Podziękujcie Google'owi

snapchat nie działa
193 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli odkładaliście wysyłanie snapów do znajomych i odbieranie prezentów od znajomych w Pokemon GO na koniec dnia, to nie mamy dobrych wiadomości. Nie poskarżycie się też na to znajomym na Discordzie. Pokemon Go nie działa. Podobnie jak Snapchat i Discord. Wszystkiemu winna jest awaria Google Cloud.

Użytkownicy serwisów społecznościowych Snapchat i Discord zgłaszają od kilkudziesięciu minut problem z dostępem do usług. Aplikacje mobilne nie pobierają nowych danych z serwera, a strony internetowe nie ładują się poprawnie.

Snapchat nie działa. Discord nie działa. Co się dzieje?

Oficjalne konto serwisu Discord w serwisie Twitter potwierdza, że trwa awaria. Firma przekazała swoim odbiorcom informację, że dostawca usług w chmurze już wie o problemie. W wiadomości pojawił się też link do strony pomocy Google Cloud, na której można sprawdzić status awarii, która dotknęła też Snapchata.

Okazuje się, że obie usługi wysiadły jednocześnie, bo korzystają z tego samego dostawcy infrastruktury, czyli Chmury Google. Firma z Mountain View potwierdza, że problem istnieje i obecnie jej programiści pracują nad rozwiązaniem. Proszą jednak o jeszcze (przynajmniej) pół godziny cierpliwości.

Pokemon GO nie działa. Również przez awarię Google Cloud.

Z początku trenerzy omawiający problem w serwisie Reddit myśleli, że winę ponosi system uwierzytelniania użytkownika za pośrednictwem konta Google. Okazuje się, że problem jest poważniejszy i grać nie mogą również gracze, którzy logują się przez konta Facebook i Pokemon Trainer Club.

W serwisie DownDetector można znaleźć potwierdzenie problemów z działaniem serwisów Snapchat i Discord oraz gry Pokemon GO. Wykres wskazujący problemy o podobnym kształcie widać również przy grze Rocket League. Na szczęście na tym (miejmy nadzieję) koniec.

google cloud awaria problem down detector

Swoją drogą ciekawie prezentuje się lista najczęściej sprawiających dziś problemy usług.

Najwyższe lokaty w serwisie DownDetector zajmują serwisy i gry dotknięte awarią związana z Google Cloud, czyli Snapchat, Pokemon GO, Discord i Rocket League. Wykresy się w nich pokrywają.

Oprócz tego na liście znaleźli się wszyscy polscy operatorzy telefonii komórkowej i kilku dostawców internetu. Domykają ją HBO GO, mBank, gra For Honor oraz Amazon, który zorganizował dziś promocję.