REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Snapchat, Discord i Pokemon GO nie działają. Podziękujcie Google'owi

Jeśli odkładaliście wysyłanie snapów do znajomych i odbieranie prezentów od znajomych w Pokemon GO na koniec dnia, to nie mamy dobrych wiadomości. Nie poskarżycie się też na to znajomym na Discordzie. Pokemon Go nie działa. Podobnie jak Snapchat i Discord. Wszystkiemu winna jest awaria Google Cloud.

17.07.2018
22:03
snapchat nie działa
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy serwisów społecznościowych Snapchat i Discord zgłaszają od kilkudziesięciu minut problem z dostępem do usług. Aplikacje mobilne nie pobierają nowych danych z serwera, a strony internetowe nie ładują się poprawnie.

Snapchat nie działa. Discord nie działa. Co się dzieje?

Oficjalne konto serwisu Discord w serwisie Twitter potwierdza, że trwa awaria. Firma przekazała swoim odbiorcom informację, że dostawca usług w chmurze już wie o problemie. W wiadomości pojawił się też link do strony pomocy Google Cloud, na której można sprawdzić status awarii, która dotknęła też Snapchata.

Okazuje się, że obie usługi wysiadły jednocześnie, bo korzystają z tego samego dostawcy infrastruktury, czyli Chmury Google. Firma z Mountain View potwierdza, że problem istnieje i obecnie jej programiści pracują nad rozwiązaniem. Proszą jednak o jeszcze (przynajmniej) pół godziny cierpliwości.

Pokemon GO nie działa. Również przez awarię Google Cloud.

Z początku trenerzy omawiający problem w serwisie Reddit myśleli, że winę ponosi system uwierzytelniania użytkownika za pośrednictwem konta Google. Okazuje się, że problem jest poważniejszy i grać nie mogą również gracze, którzy logują się przez konta Facebook i Pokemon Trainer Club.

W serwisie DownDetector można znaleźć potwierdzenie problemów z działaniem serwisów Snapchat i Discord oraz gry Pokemon GO. Wykres wskazujący problemy o podobnym kształcie widać również przy grze Rocket League. Na szczęście na tym (miejmy nadzieję) koniec.

google cloud awaria problem down detector class="wp-image-770422"

Swoją drogą ciekawie prezentuje się lista najczęściej sprawiających dziś problemy usług.

REKLAMA

Najwyższe lokaty w serwisie DownDetector zajmują serwisy i gry dotknięte awarią związana z Google Cloud, czyli Snapchat, Pokemon GO, Discord i Rocket League. Wykresy się w nich pokrywają.

Oprócz tego na liście znaleźli się wszyscy polscy operatorzy telefonii komórkowej i kilku dostawców internetu. Domykają ją HBO GO, mBank, gra For Honor oraz Amazon, który zorganizował dziś promocję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA