Tech  / News

Tej zmiany domagało się wielu użytkowników. Ruszyły testy ciemnego motywu w webowej Poczcie Outlook

Jeżeli waszym głównym klientem pocztowym jest przeglądarka internetowa, to dziś na niektórych z was czeka miła niespodzianka. Webowa wersja Poczty Outlook wprowadza tryb ciemny. Na razie testowo.

Nie wiem jak wy, ale ja nadal nie lubię korzystać z poczty za pomocą karty w przeglądarce. Do maili mam na każdym urządzeniu dedykowaną aplikację. Interfejs webowy Poczty Outlook jest mi więc dość obcy – widuję go bardzo rzadko, głównie w sytuacjach, gdy nie mam z jakiegoś względu dostępu do własnego urządzenia.

Dlatego też trudno mi ocenić czytelność webowego interfejsu Poczty Outlook, bo i tak jest on całkowicie zastąpiony klientem pocztowym. Podobno jednak wielu użytkowników domagało się wprowadzenia trybu ciemnego do pocztowej aplikacji webowej Microsoftu. Firma w końcu zaczyna reagować na to zapotrzebowanie.

Tryb ciemny na razie tylko dla beta-testerów Poczty Outlook. Co ciekawe, nie jest on tylko kolejnym z motywów interfejsu.

Tryb ciemny jest dostępny dla tych użytkowników, którzy zapisali się do beta-testów aplikacji webowej Poczty Outlook. By go włączyć, należy kliknąć ikonę szybkich ustawień w prawym górnym rogu interfejsu, a następnie wybrać tryb ciemny (znajduje się tuż nad menu do wyboru motywu interfejsu). Niestety do mnie jeszcze ta nowość nie trafiła – jest udostępniana falami kolejnym użytkownikom. Poniższy zrzut ekranowy pochodzi z serwisu Thurrott.com:

poczta outlook ciemny motyw

Samo rozróżnienie w menu już informuje, że tryb ciemny nie jest motywem interfejsu – Poczta Outlook oferuje ich kilka – a osobnym mechanizmem. Microsoft rozważa możliwość dostosowywania trybu ciemnego jego własnymi motywami, na razie jednak nie jest to możliwe. Po części z uwagi na specyfikę tego trybu – jak twierdzi Microsoft, był on od początku projektowany z myślą o zmniejszeniu wysiłku dla oczu podczas pracy w ciemnym otoczeniu.

Na razie nie jest jasne kiedy zakończą się beta-testy nowej wersji webowej Poczty Outlook. Jeżeli jednak będziemy kierować się doświadczeniem z przeszłości i tempa wdrażania bieżącej wersji, na nowości możemy poczekać jeszcze nawet kilka miesięcy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst