REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Last minute na Steam, czyli subiektywna lista gier do kupienia za mniej niż 10 złotych

Letnia wyprzedaż na Steam dobiega końca - pozostała jeszcze około doba na zrobienie tańszych zakupów. Choć sam obiecywałem sobie, że tym razem promocje zignoruję i zajmę się grami, które leżą odłogiem na kilku już platformach, nie tylko na Steam, to i tak dałem się skusić na kilka okazji.

04.07.2018
9:07
steam wyprzedaż
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli masz ochotę skorzystać w ostatniej chwili z promocji, ale nie chcesz wydawać za dużo, oto subiektywna lista pięciu dobrych gier za mniej niż dychę. Subiektywna, bo opiera się na moim guście, ale gwarantuję dobrą zabawę. Ceny, jakie podaję, są cenami z Letniej Wyprzedaży - jeśli więc zdecydujesz się za późno, będą one już wyższe.

Alien vs Predator Classic 2000

Trzy kampanie: człowieka, Predatora i obcego. Każda inna - mamy do dyspozycji inne moce i manewry - a jednak przeplatające się we wspólnej historii. To jakby trzy różne gry, gdzie kampania człowieka to horror, Predatora to gra akcji, a misje obcego to prawdziwa skradanka.

 class="wp-image-762931"

W wersji Steam otrzymujemy dodatkowe poziomy (również te z płatnego dodatku). Gra została odświeżona - ma wsparcie dla pada, przeniesiono muzykę z audio CD, oraz odnowiono multiplayer tak, by używał funkcji Steam.

Alien vs Predator Classic 2000 kupisz za 4,49 zł.

Torchlight

Torchlight był grą, w którą grali fani hack and slash, czekając aż Blizzard stworzy Diablo III. I wielu z nich... pozostało przy serii Torchlight twierdząc, że gra, która zresztą powstała przy współpracy twórców Diablo, lepiej oddaje klimat, którego się spodziewali.

 class="wp-image-762943"

Ogrom lootu wypadającego z potworków, trzy klasy do wyboru i bojowy zwierzak. Do tego łowienie ryb i losowe lochy. Uwaga: gra wciąga i pojawia się przy graniu w nią syndrom jeszcze jednego poziomu.

Tutaj trochę naciągniemy, bo na Torchlight będziemy musieli wysupłać 10,79 zł.

Riven: The Sequel to MYST

O ile oryginalny Myst nie za bardzo przypadł mi do gustu, to świat przedstawiony w Riven przemierzałem z dużym zacięciem. Riven jest o wiele przystępniejszy od swojego poprzednika. Jest klasyczną przygodówką, w której liczy się eksploracja świata i łamigłówki, które mają sens - i czasami są dość trudne. Tak, to właśnie w tej grze niektóre zagadki oparte są na... dźwiękach.

 class="wp-image-762940"

Gra dość stara, ale uruchamia się bez problemu na moim PC z Windows 10. Jeśli będziecie mieli problemy, zajrzyjcie do społecznościowych poradników na Steam.

Za grę Riven: The Sequel to MYST trzeba wyłożyć 7,69 zł.

The Orange Box

Jeśli jakimś cudem jeszcze nie grałeś w te gry i nie masz jeszcze słynnego pomarańczowego pudełka na swojej półce w Steam, kupuj bez wahania. W zestawie autorstwa Valve otrzymujemy:

  • Half-Life 2
  • Half-Life 2: Episode One oraz Episode Two
  • Portal
  • Team Fortress 2

Każda z tych gier jest warta uwagi i każda mimo wieku wciąż nie odstrasza swoją grafiką. Klasyka gier, którą trzeba znać.

 class="wp-image-762937"

Portal powinien skończyć każdy, kto chce mienić się fanem gier! A potem zanucić sobie słynne Still Alive.

Za kupno The Orange Box z naszej karty zniknie 7,19 zł.

Evoland

Evoland to podróż przez historię gier. Zupełnie dosłownie: interfejs i funkcje dostępne w grze zmieniają się wraz z kolejnymi poziomami. Zaczynamy od widoku 2D w niskiej rozdzielczości, by następnie zdobywać kolejno kolor, dźwięki, inwentarz, punkty życia i inne atrakcje, do których przyzwyczailiśmy się w grach.

 class="wp-image-762934"
REKLAMA

Evoland nie jest na szczęście jedynie dekonstrukcją gier czy komentarzem na ich temat. Mimo tego, że posługuje się nostalgią jako narzędziem budowania naszego doświadczenia, to jest to również zabawna i dająca satysfakcję gra.

W Evoland zagramy za 8,99 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA