REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Umarł król, niech żyje król. Sony po cichu wprowadza na rynek nową wersję konsoli PlayStation 4 Slim

Sony kończy produkcję modelu PS4 Slim CUH-2100. Konsola będzie sukcesywnie zastępowana nowszym wariantem CUH-2200, który zaczął się pojawiać w ofercie sklepów z elektroniką.

17.07.2018
8:56
Sony wprowadza na rynek nową wersję konsoli PS4 Slim CUH-2200
REKLAMA
REKLAMA

Żeby zrozumieć, na ile istotne jest najnowsze odświeżenie konsoli PS4, trzeba dekodować jej numery seryjne. Wszystkie modele PlayStation 4 są określone ciągiem znaków, który wygląda w ten sposób:

CUH-ABCD

gdzie:

A - zmiana tej wartości oznacza bardzo ważną ewolucję w produkcji i architekturze urządzenia.
B - zmiana tej wartości oznacza pomniejszą, niezbyt ważną ewolucję w produkcji i architekturze
C,D oraz znaki następujące - odnoszą się do daty produkcji oraz regionu, na jaki przeznaczone jest urządzenie.

Gdy PlayStation 4 pojawiło się na rynku w 2013 r., urządzenie dostało oznaczenie CUH-1100. Cztery lata później Sony przedstawiło światu odchudzony model Slim, oznaczając go jako CUH-2100. Zmiana pierwszego znaku oznaczała silną rewizję urządzenia, które stało się mniejsze, zmieniło wygląd, a także dokonała się częściowa wymiana podzespołów.

Teraz model CUH-2100 przeobraża się w CUH-2200. Zmianie uległ drugi znak od lewej strony. Oznacza to, że zaszła mniej znaczna, nie tak widoczna i nie tak istotna ewolucja w procesie produkcyjnym PS4. To właśnie dlatego Sony nie chwali się nową wersją urządzenia, chociaż to będzie sukcesywnie wypierało starsze modele znajdujące się na sklepowych półkach.

 class="wp-image-769771"

Czym różni się PS4 Slim CUH-2200 od poprzednika?

Z perspektywy przeciętnego użytkownika - absolutnie niczym. Nowe PlayStation 4 Slim posiada dokładnie tę samą cenę, te same wymiary oraz tę samą masę. Oznacza to, że najprawdopodobniej zmiany sięgnęły wnętrza platformy. Zapewne Sony znalazło sposób, jak zaoszczędzić kilka dolarów na procesie produkcyjnym każdego urządzenia. Stąd cicha zmiana komponentów na tańsze, która pozwoli zmniejszyć koszty przy zachowaniu takich samych przychodów.

REKLAMA

To nie pierwszy raz, gdy Sony dokonuje delikatnej rewizji modelu PS4. Wcześniej Japończycy oszczędzali m. in. na antenie WiFi. Zdaniem wielu, nowsza działa znacznie gorzej od tej, która znajdowała się w modelach z 2013 r. Dlatego nawet biorąc pod uwagę oczywisty postęp technologiczny, nie zawsze nowsze podzespoły muszą oznaczać podzespoły lepsze.

Jakie dokładnie komponenty zostały wymienione w modelu CUH-2200, tego dowiemy się, gdy pierwsze modele PS4 Slim trafią w ręce testerów. Czyli już za kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA