Bezpieczeństwo  / News

Polska instagramerka ma już dość. Wyznaczyła nagrodę 100 tys. zł za głowę swojego hejtera

338 interakcji
dołącz do dyskusji

Polska modelka Laura Reiss, którą na Instagramie śledzi prawie 90 tys. osób, ma dość prześladowania przez internetowego hejtera. Instagramerka wyznaczyła nagrodę w wysokości 100 tys. zł za wskazanie osoby, która od 2 lat wypisuje nienawistne komentarze na temat jej malutkiej córeczki.

Wczorajszy post Laury wywołał burzę w części polskiego internetu. Jej społeczność jest zbulwersowana, że przez tak długi czas prześladowca pozostaje na wolności.

Praktycznie każdy komentarz przepełniony jest wulgaryzmami, rasizmem (czarnuch, cyganka, cygańska bachorzyca), absurdalnymi insynuacjami na mój temat (prostytucja, sponsoring) czy sugerowaniem udziału Lei (córka Laury - przyp.red.) w pedofilskich czynnościach - pisze Laura.

Jak wielu z Was wie od około 2 lat ktoś nieustannie mnie prześladuje.... Wystarczy, że na Instagramie pojawi się zdjęcie mojej ukochanej córeczki, aby błyskawicznie jak grzyby po deszczu pojawiły się świeżo założone konta piszące niestworzone rzeczy w komentarzach. Praktycznie każdy komentarz przepełniony jest wulgaryzmami, rasizmem (czarnuch, cyganka, cygańska bachorzyca), absurdalnymi insynuacjami na mój temat (prostytucja, sponsoring) czy sugerowaniem udziału Lei w pedofilskich czynnościach. Osoba, która za tym stoi posiada wiedzę techniczną i zdaje się wiedzieć jak zachować anonimowość w internecie. Głęboko jednak wierze, że z Waszą pomocą mimo wszystko uda mi się ustalić jej personalia oraz pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Zakładam, że ktoś może wiedzieć o tym, że jego znajomy lub znajoma ma chorą obsesję na moim punkcie, upatrzył/a sobie mnie jako cel i prowadzi taką działalność w stosunku do mnie... W związku z tym wyznaczam NAGRODĘ w wysokości 100.000 zł (stu tysięcy złotych) dla osoby, która dostarczy mi dowody, które pozwolą mi ustalić personalia mojego hejtera oraz prawomocnie go skazać. Osoby posiadające wiedze na temat możliwej tożsamości tej osoby proszę o e-mail na laura@laurella.pl. Pozostałych bardzo proszę o UDOSTĘPNIENIE tego ogłoszenia! Trzymajcie za nas kciuki Laura, Marcin, Lea

Post udostępniony przez Laura Reiss (@lauracocoreiss)


W poście pojawiają się też informacje, że hejter jest osobą, która bardzo skutecznie ukrywa swoją tożsamość i do dziś pozostaje nieuchwytna nawet wobec organów ścigania. Spider's Web postanowił zaangażować się w sprawę, nagłośnić ją i spróbować znaleźć sposób na namierzenie prześladowcy.

Zrzuty ekranu przedstawiające fejkowe konta zakładane przez hejtera i nienawistne komentarze.

Facebook nie pozostawia prześladowanych osób samym sobie. Udostępnia m.in formularz, za pomoca którego organy ścigania mogą wystąpić o przekazanie danych o użytkownikach. Oczekujemy obecnie na szerszy komentarz serwisu i odpowiedź Laury dotyczącą podejmowanych przez nią kroków.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst