REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Intel Extreme Masters w Katowicach po raz pierwszy będzie turniejem rangi Major

12.07.2018
18:11
iem 2017 csgo
REKLAMA

To doskonała wiadomość dla fanów e-sportu. Kolejna edycja Intel Extreme Masters w Katowicach będzie jednym z najważniejszych turniejów w Counter-Strike: Global Offensive w 2019 r.

REKLAMA

Nawet nie będę ukrywał, że IEM jest jedną z moich ulubionych imprez dla graczy. Pojawiam się na niej nieprzerwanie od 2013 r. i za każdym razem wracam z Katowic będąc pod ogromnym wrażeniem poziomu tego całego przedsięwzięcia. Siódma edycja będzie jeszcze lepsza.

Turniej Intel Extreme Masters w Katowicach doczekał się rangi Major w CS:GO

 class="wp-image-289450"

Co prawda, podczas IEM-u odbyły się już dwa turnieje rangi Major (w 2014 i 2015 r.), ale technicznie rzecz biorąc były to imprezy towarzyszące. Czemu to takie ważne? Majory to turnieje najwyższej rangi w Counter-Strike: Global Offensive (i w Dotę 2), nad którymi czuwa producent gry - Valve.

Organizatorzy turniejów e-sportowych marzą o nawiązaniu takiej współpracy. Podejrzewam, że w biurze ESL Polska, zaraz po potwierdzeniu nawiązania współpracy z Valve otworzono szampana. Krótko mówiąc: IEM Katowice 2019 stanie się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w historii.

IEM Katowice 2019 rozpocznie się 14 lutego

Wtedy to wystartuje pierwsza faza kwalifikacyjna. Podczas The Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w rozgrywkach odbywających się w ESL Arena w Katowicach. Rozgrywki zakończą się 20 lutego.

Następnie, w dniach 21-24 lutego, w czasie fazy The Legends Stage, najlepszych 8 drużyn fazy Challengers Stage i 8 najlepszych poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Tak, tak. Po raz pierwszy w historii turniejów Major, publiczność będzie mogła obserwować na żywo play-offy. Moim zdaniem to świetny pomysł - niektóre mecze kwalifikacyjne ogląda się tak dobrze, jak rozgrywki finałowe.

Najważniejsze mecze odbędą się pomiędzy 28 lutego, a 3 marca. The Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

Intel Extreme Masters to nie tylko e-sport

Imprezie będą towarzyszyć targi IEM Expo. Po raz kolejny będziemy mogli zwiedzać stoiska firm technologicznych oraz innych podmiotów spoza branży, pragnących trafić do e-sportowej publiczności. Uczestnicy będą mogli w praktyce sprawdzić najnowsze technologie dla graczy komputerowych, jak również wziąć udział w otwartych turniejach i konkursach esportowych.

Tradycyjnie już, na odwiedzających będzie czekała gigantyczna strefa Intel Experience Area, prezentująca najmocniejsze komputery z podzespołami Intela oraz najnowsze technologie.

REKLAMA

Mam nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będę mógł pojawić się na tej imprezie. Po cichu liczę również na to, że któraś z polskich drużyn CS:GO dojdzie przynajmniej do trzeciej fazy rozgrywek. W 2014 r. reakcje publiczności na kolejne wygrane drużyny Virtus.pro były po prostu niesamowite. Chciałbym przeżyć to raz jeszcze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA