Gry  / News

Intel Extreme Masters w Katowicach po raz pierwszy będzie turniejem rangi Major

To doskonała wiadomość dla fanów e-sportu. Kolejna edycja Intel Extreme Masters w Katowicach będzie jednym z najważniejszych turniejów w Counter-Strike: Global Offensive w 2019 r.

Nawet nie będę ukrywał, że IEM jest jedną z moich ulubionych imprez dla graczy. Pojawiam się na niej nieprzerwanie od 2013 r. i za każdym razem wracam z Katowic będąc pod ogromnym wrażeniem poziomu tego całego przedsięwzięcia. Siódma edycja będzie jeszcze lepsza.

Turniej Intel Extreme Masters w Katowicach doczekał się rangi Major w CS:GO

Co prawda, podczas IEM-u odbyły się już dwa turnieje rangi Major (w 2014 i 2015 r.), ale technicznie rzecz biorąc były to imprezy towarzyszące. Czemu to takie ważne? Majory to turnieje najwyższej rangi w Counter-Strike: Global Offensive (i w Dotę 2), nad którymi czuwa producent gry - Valve.

Organizatorzy turniejów e-sportowych marzą o nawiązaniu takiej współpracy. Podejrzewam, że w biurze ESL Polska, zaraz po potwierdzeniu nawiązania współpracy z Valve otworzono szampana. Krótko mówiąc: IEM Katowice 2019 stanie się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w historii.

IEM Katowice 2019 rozpocznie się 14 lutego

Wtedy to wystartuje pierwsza faza kwalifikacyjna. Podczas The Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w rozgrywkach odbywających się w ESL Arena w Katowicach. Rozgrywki zakończą się 20 lutego.

Następnie, w dniach 21-24 lutego, w czasie fazy The Legends Stage, najlepszych 8 drużyn fazy Challengers Stage i 8 najlepszych poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Tak, tak. Po raz pierwszy w historii turniejów Major, publiczność będzie mogła obserwować na żywo play-offy. Moim zdaniem to świetny pomysł - niektóre mecze kwalifikacyjne ogląda się tak dobrze, jak rozgrywki finałowe.

Najważniejsze mecze odbędą się pomiędzy 28 lutego, a 3 marca. The Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

Intel Extreme Masters to nie tylko e-sport

Imprezie będą towarzyszyć targi IEM Expo. Po raz kolejny będziemy mogli zwiedzać stoiska firm technologicznych oraz innych podmiotów spoza branży, pragnących trafić do e-sportowej publiczności. Uczestnicy będą mogli w praktyce sprawdzić najnowsze technologie dla graczy komputerowych, jak również wziąć udział w otwartych turniejach i konkursach esportowych.

Tradycyjnie już, na odwiedzających będzie czekała gigantyczna strefa Intel Experience Area, prezentująca najmocniejsze komputery z podzespołami Intela oraz najnowsze technologie.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku ponownie będę mógł pojawić się na tej imprezie. Po cichu liczę również na to, że któraś z polskich drużyn CS:GO dojdzie przynajmniej do trzeciej fazy rozgrywek. W 2014 r. reakcje publiczności na kolejne wygrane drużyny Virtus.pro były po prostu niesamowite. Chciałbym przeżyć to raz jeszcze.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst