Gry  / Artykuł

Polak wicemistrzem Hearthstone! Kacper „a83650” Kwieciński zainkasował 40 tys. dol.

Kacper „a83650” Kwieciński to najbardziej utytułowany polski gracz w Hearthstone. Teraz zajął drugie miejsce na jednym z najważniejszych turniejów w roku - HCT Summer Championships w Stanach Zjednoczonych. Zainkasował 40 tys. dol. i zapewnił sobie slot na Mistrzostwa świata.

Zacznijmy jednak od tego skąd się właściwie wziął ten dziwny nick Polaka. Wygląda przecież jakby ktoś w przypływie braku kreatywności postawił kota na klawiaturze i wyszedł zaparzyć sobie herbatę.

Nick to absolutny przypadek – mówi Spider’s Web Kacper. - Kiedy zakładałem konto, nie sądziłem, że kiedykolwiek odniosę sukcesy, więc wpisałem coś totalnie losowego – dodaje.

Zdjęcie profilowe Kacpra w barwach Illuminar Gaming.

Później A8 wygrał swój pierwszy turniej i… tak zostało.

W czerwcu Kacper wygrał ESL Mistrzostw Polski, jednak niedawne wicemistrzostwo w HCT Summer Chapionships jest jego największym sukcesem. Polakom udawało się w wcześniej dostać na tę imprezę, jednak nigdy nie kończyli jej w czołówce.

Turniej zaczął się dla Kacpra nie najlepiej, bo od porażki. Dwa kolejne zwycięstwa pozwoliły mu jednak na wyjście z grupy z drugiego miejsca z bilansem 8 zwycięstw i 6 porażek.

Tabela Kacpra (zrzut ekranu ze strony Hearthstone).

W fazie pucharowej Polak nie dał już szans Chińczykowi, Wu „XiaoT” Juwei'owi (ćwierćfinał) oraz Amerykaninowi, Davidowi „killinallday” Acoście (półfinał). W finale A8 zmierzył się z Niemcem, Raphaelem „BunnyHoppor” Peltze, któremu uległ 3 do 1. Kacper był blisko, ale ostatecznie musiał uznać wyższość starszego zawodnika.

Porażkę osłodził mu slot na Mistrzostwa Świata w Hearthstone.

Najlepsza czwórka letniego turnieju ma już zapewniony udział w najważniejszej imprezie sezonu, w której udział weźmie 16 graczy z całego świata.

Mam nadzieję, że na tym sukcesie się nie skończy i że będzie można o mnie usłyszeć w samych superlatywach w przyszłości. Nie zamierzam spocząć na laurach i cały czas trenować nad polepszeniem swojej gry - komentuje Kacper.

Nie chce jednak jeszcze odpowiadać na pytania dotyczące swojej przyszłości w e-sporcie. Uważa, że jest na to za wcześnie. Pasję do karcianki Blizzarda łączy na razie ze studiami w Niemczech.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst