REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Podróże

Do Tatrzańskiego Parku Narodowego bez smartfona ani rusz. Telefonem kupisz bilet i przeskoczysz kolejki do kas

Tatrzański Park Narodowy uruchomił właśnie sprzedaż biletów za pośrednictwem mPay - systemu płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Turyści korzystający z aplikacji mobilnej mogą rozpocząć zwiedzanie parku znacznie szybciej, bez konieczności stania w kolejkach do kas.

09.07.2018
16:22
bilety-do-tatrzanskiego-parku-narodowego-3
REKLAMA
REKLAMA

Tatrzański Park Narodowy to jedna z największych polskich atrakcji przyrodniczych, każdego roku odwiedzana przez ponad 3,5 mln osób. W szczycie sezonu turyści muszą być uzbrojeni w dużą dozę cierpliwości, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do kas biletowych może zająć nawet kilkanaście minut. Korzystanie z zainstalowanej w telefonie aplikacji mPay to prosty sposób, aby tego uniknąć.

Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego kupisz przez aplikację

bilety-do-tatrzanskiego-parku-narodowego-1 class="wp-image-765394"

Dokonanie zakupu w mPay trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie należy dotknąć kafelka „Tatrzański Park Narodowy” i wybrać jeden z dostępnych biletów. W kolejnych krokach wystarczy określić liczbę kupowanych wejściówek i potwierdzić płatność. Jej źródłem może być podłączona do mPay karta płatnicza lub zasilona środkami pieniężnymi elektroniczna portmonetka.

W mPay dostępne są bilety jednorazowe, 7-dniowe oraz dla grup liczących maksymalnie 10 osób. Standardowo są one ważne od momentu nabycia, ale turyści mają też możliwość dokonania zakupu biletów z jednodniowym wyprzedzeniem, np. w miejscu zakwaterowania.

Pozwala to na lepsze zaplanowanie zwiedzania parku, na terenie którego nie zawsze jest dostępny Internet. Połączenie z siecią nie jest natomiast potrzebne do wyświetlania biletów, które w momencie zakupu zostają automatycznie zapisane w zakładce „Kontrola biletów”.

Mam nadzieję, że to nie koniec usprawnień w działaniu TPN.

bilety-do-tatrzanskiego-parku-narodowego-1 class="wp-image-765397"
REKLAMA

Dodatkowym udogodnieniem dla turystów jest możliwość używania mPay do kupowania biletów na autobusy komunikacji miejskiej w Zakopanem. Usługa działa od początku roku i obejmuje bilety jednorazowe, 7-dniowe oraz miesięczne. Aplikację mPay można pobrać za darmo w Google Play i App Store, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu app.mpay.pl.

Możliwość zakupu biletów wstępu przez mobilną aplikację to bez wątpienia krok w dobrą stronę. Chciałbym jeszcze, żeby TPN jakimś cudem rozwiązał problem przeładowanych parkingów dla zwiedzających. Kwestii transportu do Morskiego Oka wolę nie poruszać, ale konie wypadałoby zastąpić czymś nowszym.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA